Jakie poduszki zapewniają najlepsze wsparcie dla szyi podczas snu? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders

  • 18 września 2020 / 9:37
  • (Komentarzy )
Jakie poduszki zapewniają najlepsze wsparcie dla szyi podczas snu? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders
Jakie poduszki zapewniają najlepsze wsparcie dla szyi podczas snu? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders

Zdrowy i głęboki sen to klucz do uczucia wypoczęcia tuż po przebudzeniu oraz dobrego samopoczucia na resztę dnia. Aby uzyskać taki efekt, powinieneś zadbać nie tylko o dobry materac, ale również poduszkę. Jakie poduszki zapewniają najlepsze wsparcie dla szyi podczas snu?

Wypełnienie poduszki a zdrowy kręgosłup szyjny

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem idealnej poduszki, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Pierwszym i najważniejszym jest wypełnienie. Na rynku można znaleźć 3 rodzaje wkładów. Naturalne wypełnienie, które zawiera pierze lub pech, to jeden z najczęściej wybieranych produktów. Pojawia się jednak pytanie, czy również najlepszym dla zdrowia kręgosłupa? Bez wątpienia zwiększają sprężystość, a poduszka dopasuje się idealnie do preferowanej przez Ciebie pozycji snu. Problem pojawia się, kiedy mamy uczulenie na pierze lub pech. W takiej sytuacji możesz postawić na włókna syntetyczne. Jedną z zalet tego rozwiązania jest możliwość prania w pralce. Nie musisz przy tym martwić się o zmianę struktury.

Lepszym rozwiązaniem mogą być poduszki specjalistyczne, które charakteryzują się wkładem piankowym. Jednym z najlepszych producentów takich produktów jest Sleepmed by Hilding Anders oraz Janpol. Dlaczego warto kupić poduszki piankowe? Charakteryzują się przede wszystkim ergonomicznym kształtem. Na podstawie wypełnienia można wyróżnić trzy rodzaje poduszki Sleepmed by Hilding Anders. Wśród nich znajdują się: pianki termoelastyczne, wysokoelastyczne, a także wykończonej włóknami węglowymi. Jakie poduszki zapewnią najlepsze wsparcie dla szyi?

Poduszki piankowe, czyli najlepsze wsparcie dla szyi

Poduszki piankowe gwarantują, że wsad jest bardziej zbity. Dzięki temu otrzymujesz maksymalne podparcie dla kręgów szyjnych. Zwróćmy uwagę na poszczególne rodzaje wypełnień i ich właściwości. Poduszki termoelastyczne zmieniają swoje ułożenie pod wpływem ciepła i ciężaru. W ten sposób wkład dopasowuje się idealnie do kształtu głowy. Dzięki temu poduszka termoelastyczna zapewnia wysoki komfort, a także spokojny i przede wszystkim zdrowy sen. Warto zwrócić uwagę, że pianka termoelastyczna występuje również w zestawieniu z innymi materiałami. Sleepmed Supreme Pillow to połączenie pianki termoelastycznej oraz wykończonej włóknami węglowymi.

Jest to produkt stworzony z myślą o osobach narażonych na ciągły stres. Włókna węglowe eliminują ładunki elektryczne znajdujące się na powierzchni ciała użytkownika. Dzięki temu łagodzi stres i zapewnia relaksujący sen. Jednocześnie gwarantuje idealne wsparcie dla kręgosłupa szyjnego. Poduszka Sleepmed Premium Pillow to produkt, który zapewnia wysoką elastyczność. Dzięki niej zyskasz prawidłowe ułożenie głowy, idealne wsparcie dla kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pianka o wysokiej gęstości zmniejszy również napięcie. Każdy z powyżej wymienionych produktów sprawdzi się doskonale w przypadku osób śpiących w różnych pozycjach.

Idealne wsparcie dla szyi a wysokość poduszki

Aby zapewnić sobie idealne wsparcie dla szyi podczas snu, musisz zwrócić uwagę na wysokość poduszki. Przed zakupem konkretnego produktu warto wykonać prosty test. Na początku należy położyć się na poduszce, kierując twarz ku sufitowi. Jeżeli Twój podbródek jest skierowany w stronę klatki piersiowej, powinieneś pomyśleć o zmianie stopnia twardości na niższy lub obniżeniu wysokości poduszki. Kiedy głowa odchyla się, poduszka jest za miękka lub zbyt niska.

“Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.”

Inne z tej kategorii