Dlaczego polisa wakacyjna jest niezbędna podczas wyjazdu?

  • 13 listopada 2020 / 15:03
  • (Komentarzy )
Dlaczego polisa wakacyjna jest niezbędna podczas wyjazdu?
Dlaczego polisa wakacyjna jest niezbędna podczas wyjazdu?

Pomimo tego, że w obecnej chwili nie ma możliwości swobodnego podróżowania, to wszyscy żyjemy nadzieją, że zły czas niedługo przejdzie i znowu będziemy wolni od strachu przed chorobami. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego przed feriami zimowymi lub wakacjami powinieneś koniecznie wykupić polisę turystyczną.

Nie przepłacaj

Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej polisy wakacyjnej. Chodzi o to, by dany produkt dawał jak największy zakres ochrony, w połączeniu z możliwie niską ceną. Żeby znaleźć tego typu ubezpieczenie niezbędne będzie skorzystanie z ogólnodostępnych i darmowych kalkulatorów. Wystarczy tylko, że z grubsza określisz swoje potrzeby, a narzędzie (np. tutaj https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/) po chwili pokaże Ci listę najlepszych ofert ubezpieczeniowych dopasowanych do Twoich potrzeb.

Co koniecznie musi znaleźć się w polisie, by Twój wyjazd był bezpieczny?

Koszty leczenia – bez tego ani rusz. Ubezpieczyciel powinien gwarantować Ci finansowanie leczenia poza granicami Polski w jak największym stopniu. Szczególnie przyjrzyj się maksymalnej sumie ubezpieczenia kosztów medycznych oraz temu, jak towarzystwo podchodzi do zakażenia koronawirusem. Pamiętaj również, że w większości kurortów trudno znaleźć publiczne placówki zdrowia, co oznacza, że wyjazd bez polisy wakacyjnej, która pokrywa koszty leczenia w tego typu ośrodkach, jest niezbędny.

OC – jeśli spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie (fizycznie lub materialnie) ubezpieczyciel pokryje koszty odszkodowań. Warunkiem jest jednak to, by zdarzenie nie było spowodowane Twoim umyślnym działaniem. Dobrze też będzie, jeśli podpiszesz na miejscu wypadku stosowne porozumienie z poszkodowanymi.

NNW – w sytuacji, gdy podczas wakacji, Twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. Wypłaci Ci pieniądze na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci środki zostaną przekazane osobom, które wcześniej do tego upoważniłeś.

Ochrona bagażu – na lotniskach nie jest trudno o zagubienie lub kradzież bagażu. Wystarczy, że odwrócisz się na chwilę, a Twoje walizki mogą znaleźć się w niepowołanych rękach. Z polisą turystyczną nie musisz jednak obawiać się tego typu zdarzeń. Ubezpieczyciel zwróci Ci koszty zakupu nowych rzeczy pod warunkiem, że przedstawisz dowody zakupu. Zamiast zagranicznych wakacji zawsze możesz wybrać polskie góry. Zobacz, jak wygląd praca na bacówce i poczuj klimat Podhala.

A może polisa z linii lotniczych?

To ostatnio coraz popularniejsze rozwiązanie, które jednak nie jest idealne. Oczywiście wykupienie ubezpieczenia razem z biletem lotniczym jest na pewno szybkie i wygodne, ale warto przed podpisaniem umowy przejrzeć dobrze proponowane warunki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej formie zabezpieczenia wyjazdu, sprawdź stronę: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ryanair-czy-oplaca-sie-wykupic-ubezpieczenie-turystyczne-analiza-oferty/

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne gwarantuje spokój oraz daje poczucie ochrony podczas wakacji. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać polisę rozważnie i z uwzględnieniem elementów, które powinna zawierać. W innym wypadku możesz spotkać się z sytuacją, w której nie otrzymasz pomocy od ubezpieczyciela wtedy, gdy będziesz jej najbardziej potrzebować.

Inne z tej kategorii