Wannę możemy obudować gotowymi panelami lub płytkami ceramicznymi. W drugim przypadku mamy zdecydowanie więcej możliwości oraz swobody eksperymentowania z kolorami, jak i wzorami. Dzięki płytkom wanna może stać się ciekawym, wyróżniającym się elementem wyposażenia łazienki. Jakie płytki do obudowy wanny wybrać? Jak nadać strefie kąpielowej charakteru?
Wanna na surowo, czyli obudowa z betonowych płytek
Industrialny styl nieustannie nas zachwyca. Współcześnie jest wielu fanów surowych stylizacji, w których ważną rolę odgrywają metal, beton i cegła. Właśnie płytki łazienkowe w kolorze szarego betonu posłużą nam w łazience inspirowanej pofabrycznym wnętrzem do obudowy wanny. Są w dużym formacie i tym samym powstanie niewielka ilość fug, dzięki czemu łatwiej będzie nam stworzyć gładką powierzchnię. Doskonałym uzupełnieniem betonowej obudowy będzie czarna armatura.
Przytulny kącik kąpielowy w drewnie
Klimatyczna, ciepła, przytulna i nastrojowa łazienka stanowi marzenie każdej osoby o romantycznym temperamencie. Chcąc zaaranżować łazienkę na piękny pokój kąpielowy nawiązujący do ekskluzywnego SPA, wykorzystaj do obudowy wanny płytki w kolorze naturalnego drewna z wyraźnie zaznaczonym usłojeniem. Będą wspaniałym uzupełnieniem drewnianej podłogi oraz ciepłego, dekoracyjnego oświetlenia.
Ekspresyjna mozaika w kolorze
Przy obudowie wanny bardzo dobrze sprawdzają się małe płytki, które pozwalają na szybkie i łatwe obudowanie wanny o nietypowym kształcie czy też z zaokrągleniami. Nie wymagają przycinania, co przekłada się na prostsze dopasowanie płytek do wszelkich nierówności i uwypukleń. Kolorowa mozaika to również skuteczny sposób na wyróżnienie wanny w stonowanym wnętrzu. Wśród najmodniejszych obecnie kolorów jest odcień niebieskiego classic blue, butelkowa zieleń, ceglasty pomarańcz i kolor musztardowy. Jeśli wnętrze ma emanować elegancją, zdecyduj się na mozaikę w kolorze złotym.
Czarna elegancja
Czarne płytki o połyskującym wykończeniu świetnie sprawdzą się w jasnych wnętrzach. Idealnie kontrastują z wszechobecną w sterylnej łazience bielą. Czerń przełamie monochromatyczny charakter wnętrza i nada mu większej głębi. To też pretekst, aby tego koloru wykorzystać w stylizacji jeszcze więcej. Możemy dodatkowo zdecydować się na czarną armaturę o matowym wykończeniu, dekoracyjną oprawę lustra w czarnym kolorze oraz ciemne akcesoria łazienkowe.
Mocny akcent w łazience
Propozycja dla odważnych, czyli obudowa wanny z płytek w mocnych, żywych kolorach. W łazience najczęściej stawiamy na uniwersalne, stonowane i bezpieczne kolory, obawiając się tych intensywniejszych i tych bardziej wyrazistych. Tymczasem żółte płytki wspaniale komponują się z białymi powierzchniami. Fiolet uszlachetni jeszcze bardziej stylową czerń. Z szarościami doskonale współgra pistacjowa zieleń, z kolei z drewnem zgrany duet tworzy malinowy róż. W ten sposób obudowana wanna na pewno będzie się wyróżniać i pomoże Ci uczynić łazienkę zdecydowanie bardziej nietypową i oryginalną.
Wanna obudowana płytkami może zarówno wtapiać się w tło aranżacji, jak też się z nim kontrastować. To sprawdzony patent na niebanalną aranżację strefy kąpielowej.