Jak znaleźć najlepsze oferty banków?

  • 28 sierpnia 2020 / 14:56
  • (Komentarzy )

Mimo kryzysu i gorszych warunków co do oprocentowania produktów finansowych, banki nadal oferują ciekawe promocje, które mogą skusić nowych klientów. Jak znaleźć najlepszą ofertę oraz co ciekawe proponują obecnie banki? Sprawdziliśmy najlepsze promocje bankowe.

Pieniądze za otwarcie konta, bonusy za polecanie, a także liczne programy związane z oszczędzaniem podczas zakupów - to najpopularniejsze obecnie promocje bankowe, z jakich możemy skorzystać, np. zakładając rachunek osobisty. Gdzie znajdziemy najciekawsze oferty i czego dotyczą?

Pieniądze za otwarcie konta

W dobie bardzo niskich stóp procentowych, które skutecznie odstraszają potencjalnych oszczędzających, banki kuszą nowych klientów produktami innego typu, nastawiając się bardziej na jednorazowy zysk dla posiadacza konta lub alternatywne oszczędzanie. Często spotykaną promocją bankową jest bonus za otwarcie konta. Prawdopodobnie najwięcej można było zyskać na ofercie biznesowej Alior Banku, który proponował nawet 1700 zł po spełnieniu kilku warunków aktywności na rachunku przez pierwszy rok użytkowania. Z pozoru bardzo duża kwota ma jednak na celu nie tylko przyciągnięcie osób zainteresowanych zarabianiem na bankach, ale zatrzymanie tych klientów na dłużej. Klient może też liczyć na premię za wysokie saldo na koncie. Im większe średniomiesięczne saldo, tym wyższa kwota bonusu, która może wynosić nawet 60 zł. 

Opłacalne polecenia i zakupy

Dużą popularnością cieszą się również bonusy na zakupy. BNP Paribas oferował 300 zł na zakupy na Allegro, a w innym wariancie nawet 400 zł do Biedronki. Aż 800 zł w e-bonach oferował z kolei Getin Bank. Na zakupy na Allegro zapraszają też PKO BP oraz Citi Handlowy, który zachęca w ten sposób do skorzystania z ich karty kredytowej Citi Simplicity. Z kolei za wniosek o kartę kredytową Citibank-BP Motokarta można zgarnąć nawet 3000 zł na paliwo. Sporo można też zyskać za polecanie. Solidną ofertę w tym zakresie przygotował Santander Bank Polska, który proponuje 50 zł w programie poleceń, 300 zł zwrotu na rachunek i atrakcyjną obecnie lokatę na 2% w skali roku.

Gdzie szukać najlepszych ofert banków?

Przeglądanie każdego dnia promocji wszystkich banków byłoby czasochłonne i żmudne, dlatego warto znać strony, gdzie znajdziemy pełen wachlarz najbardziej atrakcyjnych produktów bankowych. Takim miejscem w sieci jest z pewnością strona Czerwona Skarbonka, gdzie znaleźć można atrakcyjne produkty dla firm, bankowe oraz oferty pożyczek. Aktualne promocje bankowe na portalu Czerwona Skarbonka to prosty sposób na znalezienie ciekawych promocji bankowych.

Inne z tej kategorii