Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu na lotnisku w Krakowie?

 • 27 sierpnia 2020 / 11:20
 • (Komentarzy )
Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu na lotnisku w Krakowie?
Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu na lotnisku w Krakowie?

Zastanawiasz się nad leasingiem? A może masz własną firmę i chcesz uzupełnić flotę? W obu przypadkach alternatywą jest wynajem długoterminowy. Dowiedz się, na czym polega i ile to kosztuje!

Wynajem długoterminowy - na czym polega?

Na czym polega wynajem samochodów, wie każdy. Czy jednak wiesz, na czym polega wynajem długoterminowy? Od tego, który powszechnie kojarzymy (czyli np. podczas wakacji) różni się - jak już nazwa wskazuje - okresem wynajmowania. W przypadku najmu długoterminowego mówimy o okresie powyżej 12 miesięcy, zazwyczaj jest to pomiędzy 2 a 5 lat.

Wynajem długoterminowy a leasing

Dlaczego wynajem długoterminowy miałby być kuszącą opcją dla osoby prywatnej? Załóżmy, że nie chcesz kupować własnego auta. Porównajmy więc dwie opcje: najem długoterminowy oraz leasing.

 • W przypadku leasingu użytkownik opłaca raty, by ostatecznie móc wykupić samochód na preferencyjnych warunkach. Niemniej w okresie trwania leasingu ponosi wszelkie koszty związane z eksploatacją pojazdu - ubezpieczenia, naprawy, etc.
 • Natomiast przy najmie długoterminowym wynajmujący co prawda nie wykupuje sobie praw do pojazdu, jednak też w czasie jego użytkowania nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów - po jego stronie pozostaje jedynie wlewanie do baku. Serwis, ubezpieczenie i inne koszty ponosi wypożyczalnia.

Wynajem długoterminowy - formalności

CarFree, wypożyczalnia samochodów w Krakowie i w innych miastach Polski, ogranicza wszelkie formalności do absolutnego minimum. Pojazd można wynająć właściwie od ręki, wystarczy mieć 21 lat i być posiadaczem prawa jazdy od co najmniej roku. Dla niektórych może być też istotne, że w CarFree nie ma obowiązku opłacania kaucji przez osoby z polskim obywatelstwem.

Rezerwacji wybranego pojazdu możesz dokonać wygodnie, przez internet. Już wtedy poznasz pełne koszty, więc nie musisz obawiać się dodatkowych opłat.

Kto najczęściej decyduje się na wynajem długoterminowy?

Coraz więcej osób prywatnych jest zainteresowanych wynajmem długoterminowym. Nic dziwnego - jest to opcja znacznie bardziej korzystna finansowo oraz mniej problematyczna niż zakup i posiadanie własnego samochodu. W porównaniu do leasingu czy kredytu to także bardzo kusząca opcja, którą warto rozważyć.

Firmy często decydują się na najem długoterminowy, ponieważ zyskują dostęp do rozbudowanej floty bez potrzeby jednorazowego dużego zakupu. W ten sposób można bezproblemowo zapewnić pojazd np. przedstawicielom handlowym w różnych zakątkach kraju.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku Kraków-Balice? W CarFree ceny zaczynają się już od 95 zł brutto za dobę, w zależności od klasy samochodu. 

Przykładowe ceny i modele samochodów, dostępnych w krakowskim oddziale CarFree:

 • segment A, Skoda Citigo - 95 zł brutto/doba
 • segment B, Ford Fiesta - 109 zł brutto/doba
 • segment C, Hyundai I30 - 129 zł brutto/doba
 • segment SUV, Nissan Quashqai - 189 zł brutto/doba
 • segment D, Mazda 6 - 199 zł brutto/doba

Co ważne, im dłuższy jest najem, tym większy rabat zyskujemy. I tak, zwiększając okres do roku, będą prezentować się ceny:

 • segment A, Skoda Citigo - 1770 zł brutto/miesiąc
 • segment B, Ford Fiesta - 2050 zł brutto/miesiąc
 • segment C, Hyundai I30 - 2250 zł brutto/miesiąc
 • segment SUV, Nissan Quashqai - 3060 zł brutto/miesiąc
 • segment D, Mazda 6 - 3769 zł brutto/miesiąc
Inne z tej kategorii