Płytki nad blatem kuchennym – jakie wybrać?

  • 29 lipca 2020 / 11:05
  • (Komentarzy )
Płytki nad blatem kuchennym – jakie wybrać?
Płytki nad blatem kuchennym – jakie wybrać?

Fartuch czyli miejsce na ścianie pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami najczęściej wykańczane jest płytkami. Jest to rozwiązanie praktyczne i trwałe, ale przy wyborze płytek warto kierować się również względami estetycznymi. Zobaczmy, jakie płytki kuchenne warto wybrać.

Płytki metro

Płytki metro czyli niewielkie płytki o charakterystycznie ściętych narożnikach, to hit wnętrzarski ostatnich kilku sezonów. Te najbardziej popularne są w kolorze białym, ale coraz częściej można znaleźć te płytki kuchenne również w innych kolorach. Idealnie wpisują się w stylistykę skandynawską oraz industrialną. Świetnie komponują się z naturalnym drewnem i stanowią doskonałe tło do dodatków z czarnego metalu.

Duże płytki gresowe

Zupełnym przeciwieństwem płytek metro są duże płytki gresowe, które ułożone nad blatem tworzą niemal jednolitą powierzchnię. Jeśli wybierzemy płytki z połyskiem, a dodatkowo ułożymy je bezfugowo, to uda nam się uzyskać powierzchnię, która pomoże optycznie powiększyć przestrzeń. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi w małych kuchniach, urządzanych w nowoczesnym stylu.

Mozaiki

Alternatywą dla dużych płytek o jednolitej powierzchni są mozaiki, składające się z dużej liczby małych kwadracików. Różnią się one pomiędzy sobą odcieniem, ale pozostają w jednej tonacji kolorystycznej. Dzięki dużej różnorodności płytek mozaikowych można wybrać zarówno kolory stonowane, jak i intensywne, które do białej czy szarej kuchni wprowadzą więcej energii i życia.

Płytki wzorzyste

Ciekawym pomysłem na przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi jest wybór płytek wzorzystych. Dużą popularnością cieszą się szczególnie płytki z bardzo różnymi wzorami, które sprawiają wrażenie przypadkowego dobrania kolejnych elementów. Jest to jednak zabieg celowy, a płytki takie świetnie się wpisują we wnętrza stonowane, którym dodają charakteru. Stają się tym samym ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza.

Płytki drewnopodobne

Miłośnicy naturalnych elementów w aranżacji wnętrza z pewnością docenią płytki drewnopodobne. Dzięki nowoczesnym technologiom można z powodzeniem znaleźć wzory, które do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, a jednocześnie są od niego znacznie trwalsze i lepiej się sprawdzą w kuchennych warunkach. Doskonale pasują do kuchni z szafkami o gładkich frontach, stanowiąc kontrastowy element dekoracji wnętrza.

Jak widać wybór płytek do kuchni jest tak duży, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, niezależnie od tego, w jakim stylu i kolorystyce urządzona jest jego kuchnia.

Inne z tej kategorii