Czym charakteryzują się nowoczesne materace Hilding Anders?

  • 24 czerwca 2020 / 13:42
  • (Komentarzy )

Hilding Anders jest liderem na rynku łóżek i materacy. Sprawdzamy, czym wyróżniają się produkty firmy na tle konkurencyjnych rozwiązań.

1. Dbałość o dobór wysokogatunkowych komponentów

Firma Hilding Anders zyskała serca konsumentów, produkując materace z najlepszych jakościowo materiałów:

    • udoskonalonych sprężyn kieszeniowych,

    • dobrych gatunkowo pianek (wysokoelastycznych i termoelastycznych),

    • organicznych surowców takich jak lateks, włókna sizalowe i kokosowe, które budują modne materace kokosowe.

Troska o selekcję komponentów i ekologię przyczyniła się do szybkiego wzrostu firmy nie tylko w Polsce, ale także na arenie europejskiej i azjatyckiej. Materace Hilding doczekały się wielu prestiżowych certyfikatów, m.in. Oeko-Tex®, który otrzymują produkty wytwarzane z substancji bezpiecznych dla zdrowia i Znaku Jakości nadawanego przez niezależny Szwajcarski Instytut AEH, który potwierdza wysoką jakość proponowanych rozwiązań. Najwyższym wyróżnieniem jest jednak status produktu medycznego, który posiadają materace ortopedyczne Hilding (Salsa, Rumba czy Fandango). Oznaczenie to jest gwarancją tego, że sprzęt spełnia wymagania unijne i może być z powodzeniem stosowany nie tylko w domach, ale także w placówkach medycznych.

2. Materace o właściwościach prozdrowotnych

Materace Hilding, ze względu na swoje cechy prozdrowotne i ortopedyczne, są popularnym wyborem nie tylko wśród regularnych konsumentów, ale także osób zmagających się z problemami krążeniowymi i schorzeniami układu ruchu. Zastosowanie jakościowych surowców i innowacyjnych technologii pozwoliło stworzyć rozwiązania, które promują naturalne ułożenie kręgosłupa przez całą noc, zapewniając tym samym optymalne warunki do regeneracji organizmu. Dzięki temu, że równomiernie rozkładają ciężar, odciążają mięśnie i stawy, a dalej aktywnie przeciwdziałają bólom pleców (zwłaszcza w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa).

Za lecznicze działanie materacy odpowiada nie tylko prawidłowo dobrana twardość, ale także sposób wyprofilowania sprzętu. Wszystkie modele Hilding Anders, materace piankowe i sprężynowe, posiadają 7-strefowy system sztywności. Chociaż na rynku znajdziemy materace o 3, 5 lub większej liczbie stref, udowodniono, że podział na 7 obszarów jest najbardziej zbliżony do nacisku generowanego przez ludzkie ciało. Czym są strefy twardości? To nic innego jak zony o różnej wyporności, zaprojektowane w taki sposób, by optymalnie wspierać sylwetkę na całej długości (inaczej w górnych, środkowych i dolnych partiach).

3. Rozwiązania skrojone na miarę potrzeb alergików

Hilding Anders, stawiając na jakość i nowoczesne mechanizmy, produkuje materace, które doskonale sprawdzają się w sypialniach osób o wysokich wymaganiach - alergików, astmatyków, a także chorych przykutych do łóżka, którzy są szczególnie narażeni na tworzenie się odleżyn. 

Materace Hilding są dobrze wentylowane np. za sprawą rozbudowanego systemu kanalików perforacyjnych w rozwiązaniach piankowych czy wolnych przestrzeni pomiędzy sprężynami kieszeniowymi. Swobodny przepływ powietrza sprawia, że w materacu nie osadza się wilgoć, a bakterie nie mają warunków do namnażania się. Efekt ten wzmagają specjalne pokrowce typu Probiotex z probiotykami zamkniętymi w mikrokapsułkach, które redukują alergeny i roztocze czy Tencel, który pochłania pot bezpośrednio ze skóry użytkownika.

Dla alergików dedykowane są zwłaszcza materace wykonane z organicznych materiałów - blatów lateksu, a także te uzupełnione o maty kokosowe czy sizalowe. Modele wykończone naturalnymi włóknami są nie tylko antyalergiczne, ale także bardziej wytrzymałe i sztywne niż standardowe materace.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Inne z tej kategorii