Jak szybko znaleźć tanie ubezpieczenie AC?

 • 19 czerwca 2020 / 13:02
 • (Komentarzy )
Jak szybko znaleźć tanie ubezpieczenie AC?
Jak szybko znaleźć tanie ubezpieczenie AC?

Jest późno w nocy, a Ty nagle sobie przypomniałeś, że kończy Ci się ubezpieczenie w samochodzie? A może termin obowiązywania polisy kończy się w weekend lub w wakacje? Niezależnie od sytuacji, możesz swobodnie przedłużyć swoje ubezpieczenie AC. Wystarczy tylko dostęp do Internetu i kilka wolnych minut, które możesz poświęcić na znalezienie korzystnej oferty. Sprawdź, jak to zrobić!

Ubezpieczenie AC jest dobrowolnym produktem, który oferują firmy ubezpieczeniowe. Znacząco rozszerza pakiet usług, a co za tym idzie daje duże poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w sytuacji kradzieży lub znacznego uszkodzenia pojazdu. Wystarczy tylko zgłosić wydarzenie do ubezpieczyciela, aby pokrył wyrządzone szkody, zapłacił za części lub wypłacił rekompensatę. Dlatego warto poznać szybki sposób na to, żeby znaleźć tanią polisę AC. 

Polisa AC - co to jest?

Tylko 1/3 Polaków korzysta z tego dodatkowego pakietu usług autocasco. To bardzo niewiele, zważywszy na fakt, jak dużo można zyskać. Jeśli masz wykupione ubezpieczenie AC, możesz otrzymać pieniądze w sytuacji, kiedy:

 • samochód został skradziony,
 • podjęto próbę kradzieży pojazdu lub jego części,
 • auto zostało uszkodzone w wyniku działań osób trzecich, zwierząt lub działań zjawisk atmosferycznych,
 • dojdzie do stłuczki lub innej kolizji wywołanej przez inne osoby lub pojazdy.

Niektórzy rezygnują z tej usługi i tłumaczą się zbyt wysoką składką. Jednak w takiej sytuacji pozostaje zastanowić się, czy dysponujesz gotówką, która pokryje koszt naprawy lub pozwoli Ci na swobodny zakup nowego pojazdu. Jeśli nie – polisa AC to najbardziej rozsądne zabezpieczenie Twojego domowego budżetu. 

Obniż wysokość swojej składki za ubezpieczenie

Zastanawiasz się, jak obniżyć wysokość składki za polisę AC dla swojego samochodu? Najlepszym sposobem jest rezygnacja z usług w sytuacjach, które zdarzają się bardzo rzadko, jak np. powódź czy huragan. Innym sposobem na obniżenie składki jest także deklaracja wniesienia wkładu własnego na rzecz zapłaty za naprawę szkody, tzw. franszyza redukcyjna. Niektóre towarzystwa wymagają wpisu o tym, że właściciel poniesie koszt 10% lub więcej wartości szkód. Można także zdecydować się na franszyzę integralną, czyli zgodę na to, żeby firma ubezpieczeniowa pokryła wydatki na naprawę, ale tylko w sytuacji, gdy kosztorys naprawy wyniesie więcej niż deklarowany próg cenowy. Więcej porad na temat tego, jak obniżyć wydatki na polisę znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/samochod/tanie-ac-jak-zaoszczedzic.

Pamiętaj o tym, że w przypadku, gdy zdecydujesz się na ograniczony zakres usług, Ty otrzymasz mniej pieniędzy z ubezpieczenia. Warto wziąć to pod uwagę zwłaszcza odnośnie do zapisów franszyz.

Szybki sposób na znalezienie atrakcyjnej polisy AC

Aby poznać ofertę ubezpieczycieli, odwiedź stronę internetową, na której znajdziesz kalkulator ubezpieczeń. Formularz wymaga podania takich danych jak:

 • informacje o Tobie, czyli data urodzenia, doświadczenie za kierownicą, a także miejsce zamieszkania i stan cywilny,
 • parametry techniczne samochodu, w tym pojemność silnika czy sposób zasilania pojazdu,
 • historia ubezpieczenia, czyli to, jak długo wykupujesz polisę oraz czy miały miejsce przerwy w opłacaniu ubezpieczenia,
 • informacje o innych użytkownikach pojazdów i ich historii wypadków,
 • sposób wykorzystywania samochodu.

Uzupełnianie tych informacji zajmie Ci maksymalnie 5 minut. Po kliknięciu „dalej” system przygotuje wszystkie dostępne oferty ubezpieczycieli na rynku. Przed Tobą najdłuższy etap szukania polisy, to znaczy – zaznajomienie się z OWU interesujących Cię polis. To ważne – dokładne poznanie warunków uchroni Cię przed stratą pieniędzy i zapewni ochronę pojazdu, jakiej potrzebujesz.

Wybrałeś swoje ubezpieczenie? Świetnie! Teraz przejdź na stronę ubezpieczyciela i sfinalizuj swoją umowę. Na tym etapie możesz także zdecydować o tym, czy potrzebujesz dodatkowych opcji, takich jak NNW czy Assistance. Potem wystarczy, że zapłacisz za swoje ubezpieczenie. Cały proces od otworzenia strony formularzu z ubezpieczeniem do zapłaty za polisę zajmie Ci maksymalnie pół godziny. To bardzo niewiele!

Inne z tej kategorii