Pożyczki ratalne online: kto może skorzystać?

  • 28 maja 2020 / 12:33
  • (Komentarzy )

Kiedy pilnie potrzebujemy pieniędzy, warto korzystać z szybkich i sprawdzonych rozwiązań. Jednym z nich są pożyczki ratalne online. Kto może z nich skorzystać? Jakie warunki należy spełniać?

Jakie warunki należy spełnić, wnioskując o pożyczki ratalne?

Każda instytucja finansowa wprowadza pewne kryteria obowiązujące klientów, aby uniknąć problemów z terminową spłatą zaciągniętych przez nich zobowiązań. Wyjątkiem nie są w tym przypadku również pozabankowe firmy pożyczkowe. Każdy pożyczkodawca sprawdzi nas przede wszystkim pod kątem zdolności kredytowej. W tym celu zostaniemy poproszeni o podanie wysokości dochodów, wydatków, zobowiązań finansowych, a także kilku informacji dotyczących naszej osoby. Oprócz tego analizie zostanie poddana nasza historia kredytowa. Zanim jednak to się stanie, musimy spełnić kilka dodatkowych kryteriów.

Aby otrzymać wsparcie finansowe, należy przede wszystkim spełniać kryteria dotyczące wieku. Zazwyczaj minimalny wiek klienta wynosił 18 lat, Coraz częściej jednak zdarza się, że firmy pożyczkowe podnoszą dolny próg nawet do 25 lat. Dlatego przed złożeniem wniosku przeanalizujmy dokładnie wymagania wybranej firmy. Oprócz tego musimy również posiadać ważny dowód osobisty, obywatelstwo Polski i miejsce zamieszkania na jej terytorium. Ponadto wnioskodawca powinien mieć stałe źródło dochodu pozwalające na terminową spłatę zobowiązania. Jeżeli chodzi o wyżej wspomnianą historię kredytową, obowiązuje brak negatywnych wpisów w bazach. Kiedy spełnimy te warunki, mamy szansę na otrzymanie potrzebnych pieniędzy.

Czym wyróżniają się pożyczki ratalne online?

Warto również zwrócić uwagę na to, czym charakteryzują się pożyczki ratalne. Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że jest to alternatywa dla kredytów w banku. Jest to uzasadnione ze względu na zbliżone parametry wsparcia finansowego, jakie możemy otrzymać. Maksymalna kwota pożyczki dostępna na rynku wynosi 60 000 zł. Natomiast okres kredytowania nie przekracza 60 miesięcy, czyli aż 5 lat. Oznacza to, że spłata takiego zobowiązania odbywa się w formie równych rat miesięcznych. Bez wątpienia jest to bezpieczniejszy sposób zwrotu pożyczki niż ten obowiązujący w przypadku chwilówki, zwłaszcza gdy wnioskodawca nie dysponuje miesięcznie wysoką kwotą wolną od zobowiązań.

Zwróćmy również uwagę, że pożyczki ratalne online możemy przeznaczyć na dowolny cel. Nie podlega to żadnej kontroli. Warto podkreślić, że firmy pożyczkowe stosują wobec swoich klientów łagodniejsze kryteria niż banki. Dlatego też pożyczka ratalna może być szansą dla osób, które nie mają szans na kredyt bankowy.

Jak złożyć wniosek o pożyczki ratalne online?

Procedura wnioskowania o pożyczki ratalne online jest prosta i nie powinna sprawić nam większych kłopotów. Na początku musimy przejść na stronę internetową pożyczkodawcy. W tym miejscu znajdziemy wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków możemy wybrać kwotę oraz okres kredytowania. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie kosztów zobowiązania. Jeśli wszystko się zgadza, możemy przystąpić do wypełnienia formularza. Zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych, finansowych, kontaktowych oraz adresowych. Kiedy to zrobimy, pozostaje nam tylko zatwierdzić zgody oraz zweryfikować swoją tożsamość. W tym celu niezbędne jest posiadanie konta bankowego. W zależności od decyzji firmy pożyczkowej będziemy musieli wykonać przelew weryfikacyjny, zalogować się do konta bankowego za pomocą specjalnej aplikacji lub wykonać ekspresowy przelew weryfikacyjny.

Następnie pożyczkodawca przeanalizuje naszą zdolność kredytową i wyda decyzję. Jeżeli będzie ona pozytywna, pieniądze trafią na konto podane we wniosku. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: Czy warto wziąć pożyczki ratalne na czas kryzysu koronawirusa?

Inne z tej kategorii