Wybór smyczy dla psa - czym kierować się przy zakupie?

  • 27 kwietnia 2020 / 15:27
  • (Komentarzy )
Wybór smyczy dla psa - czym kierować się przy zakupie?
Wybór smyczy dla psa - czym kierować się przy zakupie?

Nasi czworonożni przyjaciele zasługują na wszystko to, co najlepsze. Ich miłość, wierność i przywiązanie okazywane względem nas, powinny być im wszelako wynagradzane. Dlatego też w pierwszej kolejności zadbajmy o ich komfort i bezpieczeństwo podczas ich najbardziej ulubionej aktywności i części dnia – na spacerach.

  1. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze smyczy dla psa?
  2. Którą wybrać - smycz łańcuszkowa, typu taśma czy z amortyzatorem?

Jako, że pieski potrzebują sporej aktywności ruchowej, kontaktu z innymi czworonogami i nieskończenie wiele dobrej zabawy, naszym zadaniem jest zapewnienie zarówno im jak i nam – idealnie dobranej smyczy, która ułatwi i zapewni komfort w codziennych spacerach.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze smyczy dla psa?

Niezależnie od tego czy twój pies jest kilkukilogramową puszystą kuleczką, kilkunasto- czy nawet kilkudziesięciokilogramowym zwierzakiem, dobór odpowiedniej smyczy jest kluczową kwestią decydującą o jakości pieszych wycieczek.

Na rynku dostępnych jest już niezliczenie wiele smyczy dla psów, zwłaszcza jeśli chodzi o ich wygląd. Teraz smycz obok swojej funkcjonalności, może być także świetnym designerskim dodatkiem. Jednak przede wszystkim, wybierając smycz dla psa na spacer, przyjrzyjmy się temu jak została wykonana. Tylko skrupulatnie i precyzyjnie wykonany produkt będzie mógł nam służyć przez kilka lat. W tym celu, zwróć uwagę na takie elementy jak szwy oraz karabińczyki. Solidne materiały będą świadczyły o dobrej jakości smyczy. Wybierzmy również taką smycz, której rączka dobrze układa się w dłoni. Dzięki temu unikniemy niekomfortowego uczucia i przechadzki z psem dla nas także będą przyjemnością.

Długość smyczy również jest nieodzownie ważnym elementem. Jej minimalny wymiar powinien mieć 3 metry długości.

Co jeszcze wziąć pod uwagę podczas wyboru smyczy dla psa?

Którą wybrać – smycz łańcuszkowa, typu taśma czy z amortyzatorem?

Gabaryty psa będą decydowały o tym, na jaką smycz postawić. Jeśli mamy małego pieska, który na spacerach chodzi blisko nogi, tutaj sprawdzi się smycz nawet o cienkim łańcuszku. Smycz łańcuszkowa idealnie nada się na miejskie spacery, gdzie zatłoczone miejsca nie pozwalają na swobodne puszczenie psa.

Smycz typu taśma będzie strzałem w dziesiątkę na długie spacery. Jej lekkość, a przy tym mocne wykonane zapewni komfort wszystkim użytkownikom. Smycze, które wykonane są z wysokiej jakości taśmy polipropylenowej charakteryzują się wysoką wydajnością i trwałością. Przeszycie ich taśmą odblaskową, dodatkowo zapewni nam bezpieczeństwo podczas długich wieczornych spacerów. Smycz ta dedykowana jest zwłaszcza dla większych psów.

Smycz z amortyzatorem powinna znaleźć się na wyposażeniu wszystkich miłośników sportu, którzy aktywnie spędzają czas ze swoim psem. Smycz ta swoje zastosowanie znajduje podczas biegania, jazdy na rolkach czy na rowerze. Swobodnie można przyczepiać ją do pasa do biegania. Długi amortyzator wyhamuje nawet ostre szarpnięcia.

Inne z tej kategorii