5 zasad kupowania ubezpieczenia przez internet

  • 20 kwietnia 2020 / 10:34
  • (Komentarzy )
5 zasad kupowania ubezpieczenia przez internet
5 zasad kupowania ubezpieczenia przez internet

Coraz więcej i coraz chętniej kupujemy przez internet. Nie widzimy problemu w zakupie środków do domu, produktów spożywczych czy wyjazdu na weekend. Obawy zaczynają się kiedy myślimy o czymś poważniejszym - np. o zakupie OC. W takim razie, co zrobić żeby mieć pewność, że jest to bezpieczne?

Dopóki nie zrobimy czegoś po raz pierwszy mamy wzglądem tego obawy. Mogą być większe, bądź mniejsze nie mniej jednak najtrudniejszy pierwszy krok. Dlatego dobrze jest się przygotować, to pozwoli nam spokojnie doprowadzić ten proces do końca.

Dokładnie to samo dotyczy zakupienia ubezpieczenia przez internet. To wcale nie jest trudne, co więcej jest bezpieczniejsze niż nam się wydaje.

  1. Sprawdź Wi-Fi

To podstawowa zasada, którą powinniśmy stosować nie tylko przy zakupie polisy, warto o tym pamiętać cały czas. O co chodzi? O to, że wszelkie transakcje online dobrze jest wykonywać na sprawdzonym łączu. Sprawdzonym, czyli jakim? Najprościej - domowym. Do tego typu operacji nie powinniśmy wykorzystywać bezpieczne łącze, żeby mieć pewność, że nasze dane nie trafią w niepowołane ręce.

  1. Znajdź chwilę

Dosłownie chwilę, ponieważ dokonanie zakupów w internecie nie zajmie nam tyle czasu, ile zazwyczaj zajmuje, jeśli zdecydujemy się na kupienie ich osobiście. Co więcej, w każdej chwili możemy przerwać, zatrzymać, wrócić do wypełniania formularza. To bardzo ułatwia, w szczególności, gdy nie mamy całkowitego spokoju, bo np. pracujemy zdalnie lub jesteśmy na L4 z chorym dzieckiem.

  1. Daj sobie pomóc

To kolejna kluczowa zasada. Kupując w internecie, nie musimy kluczyć. Warto wykorzystać dostępne narzędzia, których zadaniem jest ułatwienie nam sfinalizowanie całej transakcji. Bez wątpienia, przy zakupie ubezpieczeń np.: mieszkania warto skorzystać z kalkulatorów i porównywarek np. https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu-kalkulator/

Jedyne co musimy zrobić to szczerze odpowiedzieć na pytania z formularza - w zależności od tego, na jakie ubezpieczenie się zdecydowaliśmy, takie otrzymamy - a następnie otrzymamy listę najtrafniejszych produktów. To o czym powinniśmy pamiętać, to to, że nie zostaniemy oszukani, ani wprowadzeni w błąd. Algorytmowi nie zależy na konkretnej sprzedaży, został tak stworzony, żeby podać nam to, co dla nas najlepsze, bez nacisku, na żadną konkretną firmę.

  1. Nie bój się

To częste, boimy się dokonywać takich zakupów. Boimy się tego, czy nasze dane nie zostaną sprzedane dalej, czy pieniądze na pewno trafią do adresata, czy taka transakcja jest wartościowa w świetle prawa.

To normalne, że się boimy, ale na szczęście nie mamy czego. Jeśli przy zakupie ubezpieczenia skorzystamy z porównywarki i klikniemy w atrakcyjną ofertę zostaniemy przeniesieni na stronę firmy, w której będziemy chcieli się ubezpieczyć. To daje nam pewność, że finalizacja transakcji będzie bezpieczna, tak jak podczas spotkania z agentem osobiście.

  1. Kup polisę

Na końcu, o ile zdecydujemy się na jakiś produkt, będziemy musieli kliknąć kup polisę. Wówczas będziemy proszeni o podanie ostatnich danych, które pozwolą zakończyć całą procedurę.

Po opłaceniu polisy (nie musimy robić tego od razu, możemy rozbić to na raty) zostaną wysłane do nas dokumenty - zarówno na adres korespondencyjny, jak i na adres mailowy.

Nie takie straszne, prawda?

Inne z tej kategorii