Gdzie znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

  • 13 grudnia 2019 / 15:34
  • (Komentarzy )

Kredyt konsolidacyjny to często najlepsze wyjście, żeby ułatwić sobie spłacanie kilku pożyczek naraz. Polega na zamianie kilku rat płaconych w różnych dniach miesiąca, na kredyt z jedną, wygodną do spłacenia co miesiąc ratą. To dobry sposób, aby odzyskać utraconą płynność finansową. Gdzie jednak można znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny i jak go zaciągnąć? Odpowiadamy!

Kredyty konsolidacyjne to szczególnie dobre rozwiązania dla osób, które zaciągnęły zbyt dużo małych pożyczek, a teraz mają problem z uregulowaniem długu. Takim kredytem można objąć standardowe pożyczki bankowe, przekroczone limity na kontach oraz kartach kredytowych, a także bardzo popularne chwilówki. Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej z powodu nadmiaru pożyczonych środków, rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny. Jak z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny – jak znaleźć najtańszy?

Zanim zaczniesz szukać kredytu konsolidacyjnego, powinieneś przyjrzeć się swojej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Raport z BIK-u pozwoli Ci upewnić się, czy możesz wnioskować o kredyt oraz da Ci pojęcie o tym, jak banki widzą Twoje szanse na jego przyznanie. Ponadto warto prześledzić własną historię finansową na koncie, w panelach klienta firm pożyczkowych oraz w innych źródłach, które dadzą Ci informację, czy nie zalegasz z płatnościami. Każdy, nawet najmniejszy niekorzystny wpis zmniejsza Twoje szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego.

Jeśli Twoja historia kredytowa jest pozytywna i szukasz kredytu konsolidacyjnego jeszcze przed zadłużeniem się, powinieneś w pierwszej kolejności udać się do banku. Jeśli jednak od dłuższego czasu nie spłacasz swoich zobowiązań, a do tego nie możesz się pochwalić pozytywną historią kredytową, powinieneś poszukać ofert podobnych do kredytów konsolidacyjnych poza bankami.

Kredyt konsolidacyjny w banku – kto może skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny w banku to opcja dla osób, które mają pozytywną historię kredytową. W oczach banku są to bowiem osoby wiarygodne, które będą w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Jeśli więc Twoja sytuacja finansowa nie jest jeszcze aż tak niekorzystna, udaj się do banku po ofertę kredytu konsolidacyjnego. Weź pod uwagę, że takie kredyty w banku są zdecydowanie najtańszą oraz najbezpieczniejszą opcją na konsolidację zobowiązań.

Jeśli jednak nie masz możliwości skorzystania z kredytu konsolidacyjnego w banku ze względu na wpisy na listach dłużników, czy inne powody, dla których wniosek został rozpatrzony negatywnie, wciąż masz jeszcze szansę na uregulowanie swojej sytuacji finansowej. Dostępne są bowiem dla Ciebie oferty konsolidacji przygotowane przez firmy parabankowe. Instytucje te nie sprawdzają zazwyczaj historii kredytowej, a przyznanie kredytu trwa zwykle znacznie krócej. Skorzystanie z takiej opcji jest jednak zazwyczaj obarczone wyższymi kosztami niż kredyt w banku.

Tani kredyt konsolidacyjny – w którym banku?

Tani kredyt konsolidacyjny to marzenie każdej osoby, która ma już na głowie nadmiar pożyczek, chwilówek czy innych zobowiązań finansowych. W którym banku więc kredyt taki jest najtańszy? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej: od wielkości zobowiązania do spłacenia, zdolności kredytowej, czasu spłaty kredytu oraz wielu innych czynników. Każdorazowo powinieneś więc sprawdzać warunki finansowania na podstawie Twojego indywidualnego przypadku.

Tani kredyt konsolidacyjny – na co zwracać uwagę?

Ze względu na dużą konkurencję na rynku finansowym, banki prześcigają się w tworzeniu ofert, które mogą wydawać się bardzo korzystne na pierwszy rzut oka. Nie powinieneś nigdy jednak wybierać kredytu konsolidacyjnego na podstawie reklam. Za każdym razem zwróć uwagę na wysokość prowizji, oprocentowania oraz dodatkowych opłat. Sprawdź też, na jakich warunkach będziesz mógł ewentualnie zmienić harmonogram spłat, czy wydłużyć okres kredytowania. Jeśli nie zwrócisz uwagi na takie rzeczy, możesz narazić się na dodatkowe niepotrzebne koszty.

Artykuł sponsorowany

Inne z tej kategorii