Wiosenna wyprzedaż SnowShop - buty snowboardowe w najniższych cenach!

  • 27 kwietnia 2020 / 18:06
  • (Komentarzy )
Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl
Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Wiosną najczęściej zapominamy o sezonie zimowym i cieszymy się coraz ładniejszą pogodą oraz możliwością spędzania czasu na zewnątrz w cieple. Czasem warto jednak przed całkowitym poddaniu się ładnej pogodzie zadbać o sporty, które uprawiamy zimą. Często bowiem po sezonie okazuje się, że musimy wymienić naszą deskę, wiązania czy buty snowboardowe. Wyprzedaż jest doskonałą okazją, by wyposażyć się w nowy sprzęt w niższej cenie, by z początkiem następnego sezonu nie musieć przejmować się stanem posiadanych rzeczy.

Buty snowboardowe dopasowane do umiejętności

Obuwie do sportów zimowych zawsze musimy dobierać biorąc pod uwagę nasz stopień umiejętności oraz obierany styl jazdy. Buty snowboardowe różnią się między sobą stopniem twardości, który zdecydowanie nie należy do uniwersalnych czynników. W dużym uproszeniu możemy powiedzieć, że miękkie buty przeznaczone są dla osób początkujących, te o średniej twardości dla średniozaawansowanych, a twarde dla doświadczonych riderów. Jest to jednak, jak już wspomnieliśmy duże uproszenie, gdyż twardość zależy również od tego, po jakich trasach jeździmy. Gdy naszym celem jest wyłącznie freestyle, szalone wyczyny w snowparkach i trenowanie nowych tricków, to i nasze obuwie powinno być bardziej miękkie. Gdy potrzebujemy dużej kontroli i wyruszamy w trudne tereny, powinniśmy mieć także bardziej twarde buty. Ważne jest także, by pamiętać o dopasowaniu flexu obuwia do deski i wiązań - jeżeli więc ostatni sezon czuliśmy, że nasz sprzęt już zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań, to najczęściej musimy liczyć się z koniecznością wymiany każdego z tych elementów. W takim przypadku wyprzedaże okazują się jeszcze bardziej pomocne, gdyż często możemy nabyć pełen komplet nowego sprzętu snowboardowego w cenie samej deski. Warto wybrać się do profesjonalnego sklepu snowboardowego, gdyż w nim uzyskamy poradę co do doboru sprzętu, przymierzymy każdy z elementów i dowiemy się dokładnie co powinniśmy kupić, by uzyskać możliwie najlepsze wrażenia w następnym sezonie.

Właściwie dobrany rozmiar to podstawa

Wciąż zdarza nam się spotkać z mitem kupowania za dużych butów snowboardowych z miejscem na dodatkową, grubą skarpetę. Takie zachowanie w obecnych czasach nie powinno mieć miejsca, ponieważ buty snowboardowe tworzone są tak, by możliwie najlepiej utrzymywać ciepło naszych stóp. Dodatkowo, skarpety techniczne, z których powinniśmy korzystać podczas jazdy na snowboardzie, wykonane są ze specjalistycznych tkanin, które mimo swojej cienkości utrzymują nasze stopy ciepłe, suche, a także pozwalają nam w pełni czuć obuwie. Zakładając buty snowboardowe powinniśmy czuć ich koniec palcami stojąc w pozycji wyprostowanej. Gdy uginamy kolana, jak do jazdy na snowboardzie, nasze palce cofają się i robią przestrzeń w skorupie - jeśli tak się dzieje, to znaczy, że wybraliśmy dobry rozmiar.

Buty snowboardowe - wyprzedaż czy outlet?

Warto zdawać sobie sprawę z różnicy między ofertą wyprzedażową i outletową oraz tego, z której z nich bardziej warto korzystać. Wyprzedaż butów snowboardowych skupia się na ostatnim dostępnym roczniku sprzętu - czyli obecnie obejmuje buty snowboardowe z roku 2020. Outlet skupia w sobie modele starsze, bez limitu dat, więc zdarzają się w nim nawet takie, które były sprzedawane 5 lat temu. W obu tych ofertach mamy do czynienia z nowym, pełnowartościowym sprzętem. Na wyprzedaży będzie nam znacznie łatwiej znaleźć swój rozmiar, gdyż outlet najczęściej składa się z pojedynczych sztuk, najmniej popularnych rozmiarów. Warto pamiętać, że im nowsze buty snowboardowe, tym w lepsze technologie są wyposażone. Dlatego zawsze lepiej jest korzystać z wyprzedaży - dzięki temu kupujemy sprzęt, który się nie zestarzał zarówno pod względem designu, jak i technologii.

Co kilka sezonów przychodzi czas, by kupić nowe buty snowboardowe. Wyprzedaż, która zaczyna się już końcem zimy jest do tego doskonałą okazją. Dzięki temu możemy nabyć nowy sprzęt snowboardowy w niższej cenie, ale i kupić potrzebne nam rzeczy w momencie, gdy jeszcze na świeżo pamiętamy, jaki mieliśmy problem z poprzednimi. Taki zakup często pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności, które powielamy w kolejnych wybieranych modelach z przyzwyczajenia, nie pamiętając o wadach naszego starego sprzętu po długim czasie nieużywania.

Zainteresowany wyprzedażą butów snowboardowych? #zostańwdomu i kup online na -> SnowShop.pl

Sklepy stacjonarne:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Inne z tej kategorii