5 powodów, dla których warto wybrać rolety w kasecie zamiast żaluzji

  • 14 lutego 2020 / 18:40
  • (Komentarzy )

Żaluzje bardzo często kojarzone są z przestrzeniami, w których wykonuje się czynności związane z pracą. Wynika to z faktu, że w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia zaczęto masowo montować je w biurach. W konsekwencji przestały się one ludziom podobać i do przestrzeni domowych zazwyczaj starano się wybierać firany i zasłony. Dziś ten wizerunek żaluzji został już nieco wybielony, ale wciąż ciężko jest im przebić się do gustu i świadomości konsumentów niekorporacyjnych. Tym bardziej że konkurencja produktowa jest bardzo duża – np. w postaci rolet w kasecie.

Powód pierwszy: rolety w kasecie są estetyczne

Dobrze dobrane pod kolor ramy okiennej rolety w kasecie potrafią zadziwić świetnym wyglądem, który nie szuka kompromisu z funkcjonalnością. Co ważne, ich ładny wygląd zdecydowanie łatwiej jest utrzymać, niż w przypadku żaluzji wewnętrznych. Obecność pojemnika na materiał sprawia, że za dnia najczęściej tkanina nie brudzi się i jest dobrze zabezpieczona przed wilgocią oraz promieniowaniem UV. Skomplikowana budowa żaluzji sprawia, że zarówno w okolice montażowe, jak i w każdą szczelinę dostaje się kurz, który trudno później usunąć. W przypadku rolet pielęgnacja jest o wiele szybsza.

Powód drugi: bezinwazyjny montaż to standard

Tuż po zakupie można docenić niewątpliwą zaletę rolet umieszczonych w kasecie, którą jest montaż bez konieczności wiercenia w ramie okiennej. Jest to jedna z opcji, na którą można zdecydować się w trakcie zamawiania kompletu. Dzięki temu systemowi powieszenie przysłony okiennej zajmuje mniej niż minutę. Również ewentualna zmiana całości na inny kolor także nie powinna przysporzyć trudności.

Powód trzeci: prowadzenie przestrzenne jest wygodne

Dodatkowym atutem rolet w kasecie jest możliwość zastosowania dodatku w postaci prowadnic bocznych. Jest to wyposażenie opcjonalne, którego montaż warto intensywnie przemyśleć. Zastosowanie tej nowinki sprawia, że tkanina jest prowadzona idealnie wzdłuż rany okiennej, a w momencie uchylania lub otwierania okna nie faluje. W przypadku żaluzji efekt “powiewania” bywa bardzo irytujący i ciężko jest sobie z nim poradzić.

Powód czwarty: ogromny wybór tkanin

O ile żaluzje są zazwyczaj dostępne w kilku odmianach kolorystycznych, tak paleta barw dla tkanin oferowanych w roletach z kasetą jest znacznie obszerniejsza. Materiały tam stosowane nie muszą być koniecznie jednokolorowe – coraz częściej producenci decydują się na desenie, również tematyczne. Dzięki temu łatwiej jest dopasować roletę do kuchni, sypialni dziecka lub łazienki. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule pt.: „Rolety w kasecie — jak dobrze je zaaranżować?”.

Powód piąty: rolety w kasecie są tańsze niż żaluzje zewnętrzne i wewnętrzne

Żaluzje są montowane zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie. Te drugie mają dodatkowo funkcję antywłamaniową i stanowią barierę dla ciepła uciekającego zimą z domu. Mają też dwie wady: są koszmarnie drogie i wymagają ekipy wyspecjalizowanej w ich montażu. Tymczasem rolety okienne w kasecie – wewnętrzne – zdecydowanie wygrywają ceną, jednocześnie również spełniając funkcję zaciemniającą. Ich montaż trwa zazwyczaj kilkanaście sekund, a więc zakup nie niesie ze sobą dodatkowych trudności.

Żaluzje i rolety okienne to dwie grupy produktowe, które mogą się wzajemnie uzupełniać. Jednak w przypadku rolet w kasecie liczba powodów, dla których każdy może pozwolić sobie na ich zastosowanie, jest zdecydowanie większa. Markowym producentem rolet w kasecie na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Inne z tej kategorii