Śmiertelny wypadek w Spytkowicach

  • 18 grudnia 2013 / 17:43
  • (Komentarzy )

Do tragedii doszło na drodze krajowej nr 7 w Spytkowicach, czyli tzw. "chyżniance". Tam w zderzeniu dwóch samochodów osobowych i ciężarówki śmierć w wyniku rozległych obrażeń poniosła jedna osoba.

Do tragedii doszło po tym jak kierowca samochoodu jadący w kierunku Rabki chciał skręcić w lewo. Zatrzymał się, aby przepuścić jadącego w kierunku Chyżnego tira na białoruskich tablicach rejestracyjnych. Niestety jadący za osobówką drugi samochód nie wychamował i uderzając w tył pojazdu przed sobą wbił go pod ciężarówkę - informuje asp. sztab. Jacek Bobak z nowotarskiej komendy policji.

Mężczyzna który zmarł na miescju zdarzenia był mieszkańcem Spytkowic. Droga relacji Rabka-Zdrój - Chyżne przez długi okres była całkowicie zablokowana. Policja wyznaczała objazdy w Rabce i Jabłonce. Na miejscu pracowali ratownicy, zastępy strażaków oraz policjanci. Szczegóły wypadku na razie nie są znane, cały czas bada je Policja.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi pomiędzy restauracją Kabanos, a hurtownią Redox. Na tym fragmencie drogi obowiazuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Na tym odcinku już wielokrotnie dochodziło do stłuczek, a także do śmiertelnych wypadków. W czerwcu tego roku zginęły tam trzy osoby.

.PeTe/