Sporty zimowe wciąż popularne

  • 7 lutego 2020 / 13:36
  • (Komentarzy )
fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zima w tym roku w Polsce nie rozpieszcza, ale nawet takie pogodowe zawirowania są żadną przeszkodą dla sportów zimowych, których popularność nie maleje. Fani mają do wyboru wiele zimowych dyscyplin.

Za nami już konkursy skoków w Wiśle czy Zakopanem i pomimo trudnych, często niesprzyjających warunków, zimowe sporty toczą się swoim rytmem, kalendarz realizowany jest w stu procentach. Współczesne możliwości naśnieżania i produkcji sztucznego śniegu sprawiają, że zawody mogą się odbyć wszędzie bez większych przeszkód. A że Polacy lubią sporty zimowe, widać na wielu płaszczyznach.

Sport na żywo i w aplikacji

Kibice sportów zimowych szczelnie wypełniają trybuny m.in. na Wielkiej Krokwi w Zakopanem czy w Wiśle. Skoki narciarskie od czasów „małyszomanii” są zdecydowanym numerem jeden, jeśli chodzi o oglądane i obstawiane w zakładach bukmacherskich sporty zimowe. Kolejni utalentowani skoczkowie odnoszą sukcesy, a że w innych dyscyplinach sportowych nie ma ich tak wielu, miliony widzów co tydzień ogląda konkursy skoków. Obecnie transmisje skoków narciarskich na żywo dostępne są w telewizji, w internecie lub poprzez aplikację mobilną. Można także próbować odgadnąć końcowy wynik turnieju.

Biathlon, narciarstwo też czekają

Sezon zimowy w sportach trwa praktycznie od listopada do marca. To bardzo dużo czasu i zawody są rozkładane w czasie. Choć w innych niż skoki narciarskie sportach Polacy nie odnoszą tak wiele sukcesów, są one bardzo szanowane i lubiane przez kibiców. Biathlon, saneczkarstwo, narciarstwo alpejskie, czy biegi narciarskie od lat można znaleźć w polskiej telewizji. Zaletą sportów zimowych jest duża różnorodność i fakt, że wypełniają one lukę, gdy inne sporty mają przerwy lub też natężenie imprez jest mniejsze.

Różnorodny hokej na lodzie

Poniekąd za sport zimowy można uznać hokej na lodzie, ale jako że mecze odbywają się w halach sportowych, rozgrywki i turnieje mają miejsce niemal przez cały rok. Obecnie kibice mają dostęp do transmisji z wielu lig i rozgrywek. Od NHL po najlepsze ligi europejskie, a na rodzimej Polskiej Lidze Hokeja kończąc. Oczywiście różnią się one poziomami, ale każdy fan najszybszej drużynowej gry na świecie znajdzie coś dla siebie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.