Kiedy wymienić opony na nowe?

  • 19 kwietnia 2024 / 11:04
  • (Komentarzy )

Opony są niezwykle ważnym elementem samochodu, gdyż zapewniają pełną kontrolę prowadzenia, a ponadto znacząco wpływają na komfort użytkowania auta. Każdy kierowca powinien jednak regularnie odwiedzać wulkanizatora w celu montażu nowego ogumienia. Gdzie znaleźć dobry serwis w Nowym Targu?

Wymiana opon w Nowym Targu – kiedy udać się do warsztatu?

Pierwszy i najważniejszy powód wizyty u serwisanta to sezonowa wymiana opon na nowe. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki termin wybrać. Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wymiana opon w Nowym Targu powinna być zaplanowana z wyprzedzeniem, w zależności od panujących warunków pogodowych i utrzymującej się temperatury. Jeśli za oknem coraz częściej pojawia się słońce, a wskaźnik termometru nie spada poniżej 7 st. Celsjusza, wówczas warto poszukać profesjonalnego zakładu. Kiedy jesienią zamontować nowe opony? Tutaj sytuacja wygląda odwrotnie niż w przypadku letniego serwisu. Nowe zimówki doskonale radzą sobie na oblodzonej, ośnieżonej jezdni, gdy temperatura spada poniżej 7 st. Celsjusza.

Wymiana opon – kiedy jeszcze jest konieczna?

Zakłady wulkanizacyjne w Nowym Targu obsługują właścicieli pojazdów samochodowych nie tylko sezonowo, gdyż opony, tak jak inne części auta, ulegają różnorodnym uszkodzeniom. Które symptomy wskazują na awarię? Najczęstsze objawy to przechylanie auta w jedną albo drugą stronę, syczenie i trudności z opanowaniem pojazdu, zwłaszcza przy manewrach i skrętach. Wśród innych wskazań do montażu nowych opon warto wskazać: wibracje odczuwalne w trakcie jazdy, dłuższą drogę hamowania, poślizgi itp.

Serwis opon w Nowym Targu – Tread Wear Indicator

Pod tym zagadkowym terminem kryje się tzw. wskaźnik zużycia opony. Według polskich standardów akceptowalna wartość to 1,6 mm. By ustalić ten parametr, należy zmierzyć grubość bieżnika w sześciu miejscach. Jeśli będzie ona niższa niż dopuszczalne 1,6 mm, wówczas trzeba zamontować nowe opony. Zły stan ogumienia bardzo często widoczny jest też gołym okiem, bez konieczności wykonania pomiarów. Sprawdzając koła, warto upewnić się, czy opony nie mają przetarć, pęknięć albo wybrzuszeń. Niepokój powinny również wzbudzić zdeformowane boki, odklejone bieżniki oraz plamy na części butylowej. Wiele uszkodzeń mechanicznych da się naprawić, stosując metodę zimnej albo gorącej wulkanizacji. Niekiedy konieczna jest jednak wymiana opon na nowe.

Wymiana opon – jak znaleźć profesjonalny serwis?

Napięty harmonogram dnia może znacząco utrudnić znalezienie wulkanizatora, który przeprowadziłby szybką i solidną wymianę opon. Dzięki profesjonalnej przeglądarce qserivececastrol.eu zadanie to nie jest jednak trudne. Znajdują się tam najlepsze specjalistyczne zakłady wulkanizacyjne, wykonujące montaż opon z zachowaniem najwyższych standardów. Po wpisaniu lokalizacji przeglądarka wyświetli serwisy, działające w danej lokalizacji. Wstępną selekcję ofert ułatwią opinie klientów widoczne w wizytówce każdego warsztatu. Krótki opis zawiera też informacje na temat dokładnej lokalizacji serwisu. Przechodząc do szczegółów wybranej oferty, można dowiedzieć się jakie usługi świadczy serwis, ile kosztuje dana usługa, a następnie wybrać docelowy termin. 

 Jak się okazuje, znalezienie wysokiej jakości wulkanizatora w Nowym Targu nie jest trudne, jeśli ma się do dyspozycji przeglądarkę qservicecastrol.eu. Co więcej, można wybrać serwis zlokalizowany bardzo blisko miejsca zamieszkania.