Najlepsze książki na zimowe wieczory

  • 15 listopada 2023 / 11:51
  • (Komentarzy )

Długie, zimowe popołudnia sprzyjają czytaniu książek. Dla wielu osób to właśnie ta pora roku pozwala się zrelaksować, otulić się kocem i z kubkiem gorącej herbaty zatopić się w lekturze. Rynek czytelniczy gwarantuje fanom każdego gatunku mnóstwo ciekawych pozycji do wyboru. Poznaj książki, które sprawią, że każdy zimowy wieczór będzie pełen magii i ciepła!

Uśmiech za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Uwielbiasz leśne elfy, niesamowite stworzenia i bohaterów, którzy chcą zmieniać świat? W zimowy wieczór na Twojej półce nie może zabraknąć książek fantasy! To idealny czas, by poznać Wiedźmina Sapkowskiego czy Rolanda Stephena Kinga. Długie wieczory sprzyjają fanom kilkutomowych serii, dlatego to świetny czas, by udać się w fantastyczną podróż do świata stworzonego przez  J.R.R. Tolkiena (Władca Pierścieni, Hobbit) lub George'a R. R. Martina (Saga Pieśń lodu i ognia). Najlepsze książki fantasy znajdziesz tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/dobre-ksiazki-fantasy. Nie brakuje polskich autorów, a także propozycji, które są prawdziwymi klasykami gatunku, jak na przykład Harry Potter. Obecnie sporym powodzeniem cieszy się wydana w przepięknej szacie graficznej wersja stworzona przez Minalima Design. To dwójka grafików, którzy na potrzeby filmów stworzyli magiczne przedmioty i detale – odpowiadają między innymi za to jak wyglądał list od Hogwartu, okładki Proroka codziennego czy drzewo genealogiczne rodziny Blacków. Jeżeli masz ochotę ponownie przeżyć historię młodego czarodzieja lub przeczytać ją swojemu dziecku to na stronie https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/harry-potter-czesci znajdziesz kolejność poszczególnych części oraz odnośniki do zakupu pełnej serii.

Zima ze zbrodnią w tle

Zima to idealna pora na czytanie kryminałów. Wybierz się w przejażdżkę Orient Expressem z Herkulesem Poirotem, odkryj „Zbrodnie zimową porą” lub „Tajemnicę gwiazdkowego puddingu” z Agathą Christie. Klimatyczne, pełne zwrotów akcji i świetnie wykreowanych bohaterów historie czekają na moli książkowych! Ciekawą propozycją są komedie kryminalne, które łączą wątki zagadkowych zbrodni z humorem. Z pewnością przypadną Ci do gustu takie tytuły, jak „Denat wieczorową porą” czy „Wypocznij i zgiń”.

Klasyczne obyczajówki i gorące romanse

Wiele czytelniczek i czytelników uwielbia książki, które rozgrzewają serca! Co sezon na półkach księgarń pojawiają się klimatyczne obyczajówki i romanse. Półki uginają się od propozycji zarówno  polskich, jak i zagranicznych autorów. Po najnowsze propozycje zajrzyj do “Niegrzecznych Książek” (imprint Wydawnictwa Kobiecego) lub Czwartej Strony. To historie, które nie tylko pokazują różne oblicza miłości, ale także zmagania z różnymi wyzwaniami czy życiowymi trudnościami. Z pewnością przypadną do gustu tym czytelnikom, którzy kochają ciekawe, fascynujące, a jednocześnie wypełnione po brzegi emocjami książki.