Bluzy Nike - Bluza jako element stylu

  • 30 maja 2022 / 11:17
  • (Komentarzy )

Swobodna albo dopasowana, z grafiką lub w jednorodnej kolorystyce, bluza jest nieodłącznym elementem garderoby zarówno w pracy jak i na spotkaniu z przyjaciółmi. Zapewnia nie tylko ciepło, ale przede wszystkim wyjątkowy look. I świetnie komponuje się z dżinsami.

Bluza nike i sport

Marka nike jest ściśle związana ze sportem i podobnie jej bluzy, które ewoluowały z poziomu taniej garderoby do wyjścia na siłownię na level casual fashion, który warto założyć na firmowym spotkaniu.

Wciąż jest to odzież ze sportowym rodowodem, która sprosta każdemu wyzwaniu. Bez względu na grubość materiału, obecność kaptura czy techniczne wykończenie, bluza nike podkreśla przywiązanie do sportu i szeroko pojętej aktywności.

Nowoczesne materiały Nike

Klasyczna bluza jest w większości wykonana z włókien bawełnianych, które są miękkie, elastyczne i ciepłe. W odzieży na co dzień komfort jest najważniejszy, więc nike dokłada starań, aby gładkie wykończenie materiału zapewniało komfort w każdej sytuacji.

Jednocześnie w linii odzieży sportowej nike stawia się na nowoczesne przędze syntetyczne, które łatwo dopasowują się do ciała i dobrze regulują termikę podczas aktywności. Super elastyczne materiały zapewniają swobodę, a jednocześnie powracają do swojego kształtu za każdym razem. I świetnie transportują wilgoć, aby szybko została odparowana na powierzchni materiału.

Hoodie, czyli bluza z kapturem

Myśląc bluza sportowa najczęściej mamy na myśli zapinaną konstrukcję z luźnym kapturem, zwaną potocznie hoodie. Ten typ odzieży ma długie tradycje i jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Bluza z kapturem podąża za najnowszymi trendami, oferując wiele fasonów i łatwość stylizacji.

Modele dla niego i dla niej

Duża część kolekcji nike ma wyraźny podział na płeć, ale w przypadku bluz sportowych typu casual istnieje szereg modeli unisex, które oferują równolegle rozmiary xs oraz 2xl w tym samym fasonie.

Bluzy nike dla kobiet wyróżniają się szeroką paletą kolorów, często dodatkową grafiką albo skróconym krojem typu crop i niezwykle miękkimi, przyjemnymi w dotyku materiałami. Moda ma duże znaczenie w doborze barw i detali. Ale równie ważna jest wygoda.

Mężczyźni preferują bardziej zachowawcze wzory odwołujące się do sportowej klasyki. Firma nike w męskiej kolekcji przywołuje wzory z lat 90, aby podkreślić historię marki. Ale bluza nike to też nowoczesne kroje z odważnym zestawieniem barw.

Jaka bluza do biegania?

Bluzy nike do biegania to często dopasowane i niezwykle elastyczne wzory z krótkim rozpięciem pod szyją i wstawkami na kciuk w mankietach. Oferują dodatkowe ciepło podczas treningu w chłodny dzień oraz wysoki poziom odprowadzania wilgoci co jest kluczowe podczas dużego wysiłku. Obowiązkowe elementy odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo wieczornego joggingu.

Jaka bluza na trening?

Bluza treningowa nike pozwoli wygodnie dotrzeć na salę treningową i zabezpieczy ciało przed wychłodzeniem po zakończeniu ćwiczeń. Są rozpinane, aby łatwo je założyć i szybko zdjąć. A obowiązkowy kaptur to sposób na osłonę wilgotnej rozgrzanej głowy po wyjściu z ciepłego pomieszczenia. Często materiał posiada miękkie wykończenie mikro polarem, aby dodatkowo wspomóc utrzymanie ciepła.