Co ma wpływ na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

 • 24 maja 2022 / 14:45
 • (Komentarzy )

Kredyt gotówkowy to szybka i wygodna forma pozyskania pieniędzy. Do jego otrzymania nie trzeba składać wielu dokumentów. Najczęściej wystarczy udowodnić dochody i wypełnić wniosek kredytowy. Czas oczekiwania na kredyt nie jest długi, jeśli w odpowiednim czasie dopełni się wszystkich formalności. Zobacz, co konkretnie ma wpływ na czas oczekiwania na tego rodzaju pożyczkę.

Kredyt gotówkowy – charakterystyka

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, skierowanym do osób prywatnych. Może zostać przeznaczony na dowolny cel – wakacje, remont, zakupy czy jakiekolwiek inne wydatki. Tego rodzaju pożyczki są łatwo dostępne, nie wymagają zabezpieczeń i skomplikowanych formalności, tak jak przy kredytach hipotecznych. Kwoty, o które można składać wniosek zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na 100 czy 200 tysiącach. Im niższa kwota kredytu, tym łatwiej go otrzymać. Z założenia takie pożyczki mają służyć zaspokajaniu bieżących potrzeb, dlatego banki z reguły nie utrudniają ich otrzymania.

Kredyt gotówkowy – formalności

Mimo że kredyt gotówkowy jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, a formalności z nim związane bardzo uproszczone, jest kilka warunków, które trzeba spełnić, żeby się o niego starać. Należy:

 • być pełnoletnim 

 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych

 • posiadać odpowiednią zdolność kredytową 

 • pozytywnie przejść w bazach takich jak np. BIK 

 • posiadać stałe źródło dochodu.

Jeśli spełniasz powyższe warunki, śmiało możesz rozejrzeć się za atrakcyjną ofertą bankową. Zanim jednak podpiszesz umowę z konkretnym bankiem, zrób rekonesans i porównaj różne propozycje. Może okazać się, że taka sama kwota pożyczki jest różnie oprocentowana. Żeby sprawdzić, jakie masz możliwości, nie musisz osobiście stawiać się w banku. Bardzo łatwo sprawdzisz najlepsze oferty kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl.

Kredyt gotówkowy – gdzie złożyć wniosek i jakie dokumenty przygotować?

Aby ubiegać się o kredyt, należy złożyć wniosek. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • osobiście w oddziale – wniosek składa się w placówce bankowej, składając go w formie papierowej

 • przez telefon – informacje podaje się pracownikowi infolinii banku; może zdarzyć się, że osobiście trzeba będzie dostarczyć zaświadczenie o zarobkach

 • online – wniosek, jak i ewentualne dokumenty wymagane przez bank, należy złożyć online przez stronę internetową banku lub bezpośrednio w aplikacji mobilnej

Wśród dokumentów, które trzeba będzie przygotować na wizytę w banku jest dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach.

Kredyt gotówkowy – czas oczekiwania

Od złożenia wszystkich dokumentów najczęściej mijają maksymalnie 2 dni do wydania przez bank decyzji. Na czas oczekiwania wpływa:

 • wysokość kredytu – im niższa kwota, tym szybsza decyzja

 • sposób złożenia wniosku – najszybciej weryfikacja przebiega w przypadku złożenia wniosku online, na nieco dłuższy czas oczekiwania musisz nastawić się, składając wniosek w oddziale banku

 • czas złożenia wniosku – w przypadku składania wniosków online, te złożone w godzinach pracy banku mają większą szansę na szybsze rozpatrzenie niż te złożone w sobotę, niedzielę czy w nocy

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji pozostaje podpisanie umowy, a następnie bank przelewa pieniądze na konto lub wypłaca je z formie fizycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytów gotówkowych, wejdź na stronę: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/ile-sie-czeka-na-kredyt-gotowkowy/.