Koloryzacja półtrwała - pobaw się kolorem

  • 17 marca 2022 / 12:36
  • (Komentarzy )

Farbowanie włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich. Wiele pań jest niezadowolonych z koloru swoich włosów, dlatego farbuje je w domu lub w salonach fryzjerskich. Na rynku dostępne są produkty do koloryzacji trwałej, półtrwałej i zmywalnej. Czym wyróżnia się koloryzacja półtrwała? Jakie farby należy zastosować?

Co oznacza koloryzacja półtrwała?

Koloryzacja półtrwała ma na celu krótkotrwałą zmianę koloru włosów. Nowy kolor utrzymuje się na włosach ok. dwa-trzy miesiące, zmywa się z każdym myciem włosów. Trwałość zależy od porowatości włosów, jego struktury oraz stosowanych środków myjących. Taka koloryzacja to dobry sposób na sprawdzenie, czy wybrany odcień pasuje do urody i charakteru. Jeżeli nowy odcień jest idealny, przy następnym farbowaniu można wybrać farby trwałe. Koloryzacja półtrwała świetnie sprawdzi się na wakacjach, pozwala zaszaleć, pobawić się modą. Wybierają się często młode dziewczyny, które lubią regularnie zmieniać kolor włosów.

Półtrwałe farby - co warto o nich wiedzieć

Farby, które stosuje się do półtrwałej koloryzacji są łagodne dla włosów, nie powodują uszkodzeń, nie niszczą osłonki włosa. Pigmenty nie wnikają w strukturę włosa, osadzają się na jego powierzchni. Nie zawierają amoniaku ani silnie stężonych utleniaczy, dlatego mogą być stosowane przez panie o osłabionych włosach. Brak silnych składników sprawia, że w trakcie półtrwałej koloryzacji nie można całkowicie zmienić koloru włosów, takie farby nie rozjaśniają włosów. Brunetki nie mogą liczyć na to, że zmienią się w jasne blondynki, ale wiele dobrych farb pozwala zakryć pierwsze siwe włosy. Dobrej jakości farby zawierają składniki odżywcze, które poprawiają kondycje włosów, sprawiają, że stają się gładkie i błyszczące. Dużą zaletą takiej koloryzacji jest brak odrostów, ponieważ kolor zmywa się równomiernie. Na rynku można spotkać różne rodzaje farb do półtrwałej koloryzacji włosów. Najbardziej popularne to:

  • Kwasowe farby do włosów – służą do zmiany odcienia i nadania blasku.

  • Naturalne farby do włosów – dzięki nim można osiągnąć naturalny, ale krótkotrwały efekt.

  • Organiczne farby do włosów – zawierają składniki roślinne, które pielęgnują włosy i nadają im naturalny kolor.

  • Szampony koloryzujące - są zmywalne, znikają z włosów po kilku maciach. 

  • Kremy ton w ton – to farby półtrwałe, które utrzymują się na włosach kilka tygodni. Służą do odświeżenie koloru i podkreślenia jego głębi.

Koloryzacja włosów - jaką farbę wybrać?

Sposób koloryzacji powinien być przede wszystkim dobrany do kondycji włosów oraz efekty, jaki chcemy osiągnąć. Farby trwałe polecane są dla włosów w dobrej kondycji, pozwalają niemal całkowitą zmianę koloru oraz zafarbować siwe włosy. Zmywalne farby i półtrwałe będą lepsze w przypadku włosów osłabionych, zniszczonych rozjaśnieniem, ze skłonnością do wypadania. Dzięki nim można zmienić kolor włosów na kilka tygodni, zaszaleć na wakacje czy specjalną okazję. Aby mieć pewność, że farby będą łagodne dla włosów, należy wybierać sprawdzone produktu, zawierające cenne składniki odżywcze.

Są różne metody farbowania włosów. Aby wybrać idealną dla siebie, warto określić swoje potrzeby, a także ocenić stan włosów. Inna farba będzie dobra dla włosów farbowanych, inna dla siwych, a inna dla osłabionych. Farby półtrwałe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą lekko zmienić kolor włosów, nadać im życia i blasku. Warto je poznać i przekonać się, jakie mają właściwości.