10 najpopularniejszych mitów na temat zakładów bukmacherskich

 • 15 marca 2022 / 10:48
 • (Komentarzy )

W ciągu wielu lat powstało wiele mitów i opinii na temat stawiania zakładów u bukmacherów, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Postanowiliśmy stworzyć więc listę kilku najpopularniejszych mitów bukmacherskich, które przy okazji powiedzą ci, co musisz wiedzieć o zakładach, by móc w nich brać udział bez ryzyka o utratę pieniędzy czy ze zwiększoną szansą na zwycięstwo.

Skąd w ogóle biorą się takie mity? Wiele osób nie ma doświadczenia z zakładami i powtarza tylko słowa przeczytane w sieci lub usłyszane od innych osób, które mogą nie interesować się bukmacherką na tyle, by wiedzieć, że mówią nieprawdę. Oczywiście nie robią oni tego celowo - nieświadomie przekazują dalej niesprawdzone mity i doniesienia, które nie są prawdziwe.

By obalić kilka z tych mitów i zaprezentować fakty dotyczące zakładów sportowych wzięliśmy pod uwagę opinie różnych ekspertów i specjalistów. Zapoznaliśmy się też z opiniami w sieci czy na stronach o bukmacherce, takich jak, chociażby popularne najlepszy polski bukmacher.

W ten sposób mamy nadzieję na zwiększenie zainteresowania zakładami sportowymi, które w rzeczywistości są bezpieczne - a na pewno niewiele wspólnego mają z tymi wszystkimi mitami i legendami!

Zestawienie mitów bukmacherskich - co jest prawdą, a co fikcją?

 1. Na zakładach zawsze będziesz stratny - nie jest to prawda. Fakty dotyczące zakładów sportowych jasno mówią, że wygrywa około 30% wszystkich grających. Podobna ilość wychodzi na „zero”, a cała reszta zwykle na zakładach traci. Oczywiście, wiele tutaj zależy od obstawionych środków i zakładów. Faktem jednak jest to, że znacznie częściej usłyszeć można o historiach przegranych - bo o takich chętniej się mówi. Ludzie częściej czytają czy słuchają o niepowodzeniach, częściej się nimi także dzielą. Dlatego można odnieść wrażenie, że na zakładach każdy przegrywa.

 2. Wyłącznie bogaci mogą zarobić na zakładach - to także fałsz. Oczywiście, im więcej masz pieniędzy, tym łatwiej za nie grać. Natomiast by zarobić duże kwoty wcale nie trzeba ogromnych pieniędzy - dobrze dobrane wydarzenia, kursy i korzystanie z promocji umożliwi zdobycie naprawdę wysokich wygranych niskimi kosztami.

 3. Bukmacherzy w sieci oszukują grających - jeżeli korzystasz z usług legalnych, certyfikowanych polskich bukmacherów, to nie masz się o co martwić - zakłady sportowe w Polsce na ich łamach są zawsze bezpieczne, a same firmy stosują się do regulacji prawnych nakładanych przez Ministerstwo Finansów.

 4. Dobrze jest próbować odzyskać utracone pieniądze poprzez postawienie większego zakładu przy kolejnej grze - to jeden z największych mitów i kłamstw w bukmacherce. Wiele osób, które próbuje argumentować taki system grania często oszukuje i naciąga nieświadomych graczy. To, co musisz wiedzieć o zakładach, to to, że taki progresywny system to prosta droga do bankructwa!

 5. Spadający kurs oznacza ustawianie gier - nie jest to prawda. Jeżeli kurs u danego bukmachera zaczyna spadać, jest to wyłącznie na podstawie analiz trendów i ilości pieniędzy stawianych przez graczy. Nie stoi za tym żadna większa filozofia

 6. Łatwiej jest wygrać w punktach naziemnych - to również nie jest prawda. Wiele bukmacherów, takich jak STS czy Fortuna oferuje możliwość typowania w punktach stacjonarnych, jak i przez internet, jednak to, gdzie to zrobimy, nie ma żadnego znaczenia. Często internetowe strony oferują różne dodatkowe promocje, więc można nawet upierać się, że lepiej jest typować przez internet!

 7. Zakłady sportowe w Polsce nie są opłacalne i lepiej typować u zagranicznych bukmacherów - nie zawsze musi być to mit, jednak wiąże się z tym spore ryzyko. Firmy takie jak eWINNER czy LVBet, lub wspomniane wyżej firmy, to polskie spółki, odpowiadające przed polskim prawem. Niektórzy z zagranicznych bukmacherów swoje siedziby posiadają w krajach, które mogą nie mieć regulacji prawnych dotyczących hazardu, przez co mogą one oszukiwać grających z różnych krajów. Bezpieczniej jest typować u lokalnych bukmacherów!

 8. Drużyna, która walczy o większe cele wygra - nie jest to prawda. Zespół, który ma coś do zdobycia wcale nie musi grać lepiej, niż drużyna, która nie walczy o puchar czy zwycięstwo ligi.

 9. Im więcej drużyna gra, tym gorsza jej kondycja - w takich sytuacjach wcale nie lepiej typować na drużynę przeciwną. Co musisz wiedzieć o zakładach i sporcie to to, że są to profesjonaliści, otaczani innymi profesjonalistami - ich kondycja odnawia się znacznie lepiej niż przeciętnego człowieka.

 10. Zespół wyżej notowany zawsze pokona przeciwnika z dołu tabeli - fakty dotyczące zakładów sportowych są takie - sport to rzecz nieprzewidywalna. Oczywiście, statystycznie zespół znacznie lepszy ogra znacznie gorszego rywala. Jednak cuda w sporcie zdarzają się częściej niż gdziekolwiek inniej - wygrane zespołu gorszego nie są aż tak szokujące, szczególnie w piłce nożnej czy koszykówce.

Gdzie typować?

Skoro zajęliśmy się obaleniem mitów bukmacherskich, warto jeszcze wspomnieć, gdzie możesz zagrać i przekonać się na własnej skórze, że mity te nie są prawdą. W tym celu poprosiliśmy o pomoc ekspertkę, Irenkę Zając - o której więcej tutaj.

 • STS - bogata oferta dla nowych graczy i świetnie przygotowana aplikacja mobilna sprawiają, że jest to świetny bukmacher dla wielu osób. Posiadają ofertę na praktycznie każdy popularny sport, co jest ich dodatkowym plusem

 • Fuksiarz - jeżeli chcesz typować piłkę nożną, to koniecznie tutaj - bukmacher ten posiada naprawdę sporą ofertę lig i rozgrywek z całego świata, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 • eTOTO - typowanie mobilne nigdy nie było tak przyjemne, jak z aplikacją tego bukmachera. Co więcej, firma oferuje sporo pieniędzy na start dla nowych graczy, co skutecznie przyciąga początkujących typerów.

Kolejny krok w bukmacherce

Wiesz już, że popularne mity mają niewiele wspólnego z rzeczywistością - dlatego jesteśmy pewni, że będziesz teraz chętniej i pewniej obstawiać zakłady. Pamiętaj, by zawsze jednak do tego podchodzić jako do dodatkowego zajęcia, hobby - nie traktuj tego jako swojej drugiej pracy. W ten sposób zagwarantujesz sobie dużo pozytywnych emocji.