Catering dietetyczny dla zdrowia

  • 25 października 2021 / 15:32
  • (Komentarzy )

Dieta, jej walory zdrowotne, trudności w motywacji do stosowania, zasady i różnice pomiędzy nimi to jeden z wiodących tematów zawsze wtedy, gdy rozmowa ze spraw najważniejszych przechodzi do tych lżejszych, życiowych. Dyskusja o wyższości jednej diety na inną, znaczeniu jednych produktów nad pozostałymi może toczyć się przez wiele godzin. Sposób odżywiania i konsekwencje nieprawidłowego żywienia jak nigdy stały się przedmiotem rozmów w większości naszych domów. 

Jaka dieta najlepsza? 

Od kilku lat we wszystkich rankingach systematyzujących najefektywniejsze i najzdrowsze diety króluje dieta śródziemnomorska. Na miejscu drugim i trzecim pozostaje dieta DASH oraz fleksitarianizm. Rankingi systematyzują również najgorsze i najbardziej szkodliwe z diet, zaliczając do nich dietę ketogeniczną, Dukana, Raw Food, Atkinsa, Whole30 oraz dietę paleo. 

Najbardziej zadziwiająca w tych zestawieniach jest ilość diet szkodliwych dla zdrowia, które cały czas są promowane, w księgarniach dostępne są opracowania na ich temat i kolejne tysiące osób każdego roku zacznie je stosować. A wystarczy jedna rozmowa z dietetykiem czy lekarzem leczącym pacjentów po długotrwałym stosowaniu choćby diety Dukana, by przywrócić właściwe proporcje odżywianiu. 

Catering dietetyczny na zdrowie

Każda osoba, która kiedykolwiek próbowała dostosować swój sposób żywienia do konkretnej diety wie, jak bardzo jest to trudne i wyczerpujące. Zwłaszcza, gdy w domu jest więcej członków rodziny, którym nie musi ona odpowiadać. Od kilku lat na polskim rynku pojawiła się usługa cateringu dietetycznego, którego część stanowi dieta pudełkowa. Catering dietetyczny oznacza zbilansowane posiłki, które gotowe można zakupić lub zamówić pod wskazany adres. Dostępne aplikacje na telefon znacząco ułatwiają cały proces. Firma zajmująca się sprzedażą gotowych posiłków dzieli je zwykle na kilka diet, a każda z nich oferuje kilka czy kilkanaście różnych dań, jednak każde z nich jest skomponowane w myśl zasad sterujących daną dietą. 

Dieta pudełkowa Zakopane na żądanie

Po dietę pudełkową sięga się z wielu powodów. Gdy w procesie odchudzania niezbędne jest dokładne wyliczenie kalorii, a całodzienne wyżywienie dostarczane przez firmę cateringu dietetycznego, spełnia te wymogi. Wszystkie zamówione posiłki danego dnia zamawiający otrzymuje pod wskazany adres, do pracy czy do domu. Dieta pudełkowa to optymalne rozwiązanie dla osób mocno zajętych, takich które pragną dobrze się odżywiać, ale nie mają czasu na gotowanie. Jedzenie na mieście natomiast, nie zawsze gwarantuje optymalny i pożądany zestaw składników. 

Catering dietetyczny i trening

Dieta pudełkowa sprawdza się także u osób, które potrzebują dokładnie wyliczonych proporcji składników. To ważne u osób trenujących, dla których białko zwierzęce ma ogromne znaczenie w budowie masy ciała, ale i dla osób odchudzających się, stosujących dietę redukcyjną. Idealnie połączenie programu treningowego z odżywianiem daje najlepsze wyniki u sportowców wyczynowych ale i u amatorów, pragnących żyć zdrowiej i wyglądać lepiej.