Naturalny spalacz tłuszczu – fakty i mity

  • 21 września 2021 / 16:32
  • (Komentarzy )

Spalacze tłuszczu to substancje pochodzenia naturalnego, które ułatwiają i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Są one chętnie stosowane przez osoby, które przechodzą przez proces odchudzania. Niestety, na temat ich stosowania pojawia się wiele nieprawdziwych informacji. Sprawdź najczęstsze fakty i mity na temat spalaczy tłuszczu.

Naturalny spalacz tłuszczu zastąpi dietę i aktywność fizyczną

MIT. Spalacz tłuszczu przyspiesza i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej pod warunkiem, że jest połączony z regularną aktywnością fizyczną i dobrze zbilansowaną dietą. Samo przyjmowanie suplementu diety nie da żadnych efektów. Warto o tym pamiętać. Naturalne spalacze tłuszczu są niesłusznie uznawane za nieskuteczne właśnie przez osoby, które nie podejmują żadnych innych działań odchudzających.

 

Osoby, które stosują spalacze tłuszczu powinny zawsze pamiętać o:

  • odpowiednio kalorycznej diecie,

  • diecie dostarczającej wszystkich niezbędnych składników odżywczych,

  • codziennej aktywności fizycznej dopasowanej do możliwości organizmu.

 

Bardzo ważne jest także pozytywne nastawienie, stawianie sobie realnych celów i nie wywieranie na sobie presji.

Naturalny spalacz tłuszczu przyspiesza metabolizm

FAKT. Spalacz tłuszczu jest tzw. termogenikiem, ponieważ pobudza termogenezę, czyli zapoczątkowuje naturalne reakcje w organizmie, których celem jest wytworzenie ciepła. Dzieje się to m.in. poprzez przyspieszenie metabolizmu. Warto także pamiętać, że na strawienie substancji będących spalaczami tłuszczu organizm musi stracić więcej energii niż na inne produkty spożywcze. To również wpływa na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Spalacze tłuszczu mogą być stosowane przez wszystkie osoby

MIT. Naturalne spalacze tłuszczu są uznawane za bezpieczne. Jednak suplementy diety, które je zawierają, nie mogą być stosowane przez wszystkie osoby. Kapsułek i olejów nie powinny przyjmować dzieci, ciężarne, a także kobiety karmiące piersią. Warto czytać składy suplementów, ponieważ mogą one zawierać substancje powodujące uczulenie.

Jednym ze spalaczy tłuszczu jest L-karnityna

FAKT. L-karnityna jest substancją bardzo dobrze znaną osobom, które uprawiają sport. Jest ona syntezowana w wątrobie, nerkach i mózgu, a jej największe ilości znajdują się w mięśniach. Pełni ona bardzo ważną rolę w transporcie kwasów tłuszczowych do komórek. Dzięki temu mogą zachodzić procesy spalania tkanki tłuszczowej. Jej niedobór utrudnia odchudzanie.

Kawa i zielona herbata to naturalne spalacze tłuszczu

FAKT. Również kawa i zielona herbata są dobrymi spalaczami tłuszczu. Tą właściwość zawdzięczają obecnej w nich kofeinie. Ponadto są skuteczne w likwidowaniu cellulitu, co również ma wpływ na wygląd sylwetki.

Spalacze tłuszczu nie są skuteczne

MIT. Naturalne spalacze tłuszczu są skuteczne, jeżeli osoba je przyjmująca stosuje także inne zasady bezpiecznego odchudzania. Mowa o dobrze zbilansowanej diecie oraz regularnej aktywności fizycznej. Trzeba także stosować odpowiednią dawkę. Warto też pamiętać, że bardziej skuteczne są wysokiej jakości suplementy diety.