Wszystko, co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym

  • 13 czerwca 2021 / 12:39
  • (Komentarzy )

Wszyscy lubimy spożywać zdrowe i urozmaicone posiłki. Dodatkowo coraz częściej zależy nam na tym, aby spożywane jedzenie było zdrowe. Nie wszyscy jednak mają tyle wolnego czasu by móc codziennie przygotowywać samemu zbilansowane posiłki. Z pomocą przychodzi catering pudełkowy.

Catering dietetyczny-co to takiego?

Firmy cateringowe powstały po to, by w sposób profesjonalny przygotowywać posiłki w myśl zasad zdrowego żywienia. Oferta na dobry catering dietetyczny jest konstruowana w ten sposób, by klient otrzymywał wszystkie posiłki na cały dzień. Są one dostarczane pod wskazany adres, specjalnymi samochodami, gdzie zapewnione są warunki chłodnicze. Warto podkreślić, że najlepszy catering dietetyczny mocno różni się od typowej oferty gastronomicznej, gdzie zamawia się pojedyncze posiłki z dowozem. Zachowywane są tutaj wysokie rygory dietetyczne. Warzywa i owoce nigdy nie pochodzą od przypadkowych dostawców. Podpisywane są umowy z lokalnymi rolnikami, którzy zajmują się ekologiczną produkcją warzyw i owoców. 

Kto powinien zainteresować się ofertą diet pudełkowych?

Zasadniczo jedzenie pudełkowe z dostawą jest odpowiednim wyborem dla każdego człowieka. Są jednak grupy odbiorców, które będą szczególnie zainteresowane takim żywieniem. Największą część stanowią osoby, które pragną zredukować swoją wagę. Dla nich dobra dieta pudełkowa może być doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niej nie będą podjadać pomiędzy posiłkami a sama dieta, nie będzie kojarzyła się z dużymi wyrzeczeniami. Warto pamiętać, że jest także spory odsetek osób, które nie mogą spożywać określonych składników i w ich przypadku samodzielne układanie diety jest trudne. Wreszcie wśród klientów znajdziemy wiele osób, które decydują się na takie żywienie głównie dlatego, że nie mają wolnego czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków.

Jakie korzyści może przynieść catering dietetyczny?

Jest wiele powodów dla których ktoś zamawia catering dietetyczny. Jedne osoby chcą schudnąć, inne wspomóc treningi na siłowni a dla jeszcze innych dieta pudełkowa to dobry sposób na odmianę w kuchni. Warto zauważyć, że catering dietetyczny z dostawą oznacza przede wszystkim skuteczność w redukcji wagi. Doświadczony dietetyk potrafi właściwie rozplanować jadłospis, dzięki czemu po pewnym czasie pojawiają się pozytywne efekty. Wiele firm oferuje indywidualne konsultacje dietetyczne przez telefon i warto z nich korzystać. Dużą zaletą firm cateringowych jest także ogromny wybór diet. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie a gdyby nawet po pewnym czasie dieta się znudziła można wypróbować całkiem inny plan żywieniowy na przykład dietę sokową. Firmy cateringowe bardzo dbają także o wygodę klientów i oferują coraz to nowe udogodnienia. Można dopasowywać sobie godziny dostaw, wybierać wartość kaloryczną oraz za niewielką opłatą wyłączać pewne produkty. 

Dieta pudełkowa z dostawą w FitApetit to coraz częściej obecnie wybierana forma żywienia. Stawiają na nią nie tylko osoby indywidualne ale pojawia się ona coraz częściej także w placówkach masowego żywienia takich jak przedszkola czy szpitale.