Mały dom nie musi być ciasny! Funkcjonalne projekty małych domów

  • 12 maja 2021 / 11:58
  • (Komentarzy )

Własny, choćby niewielki dom to marzenie wielu rodzin. Odpowiednio zaprojektowany będzie cieszył funkcjonalnością i komfortem każdego dnia. Jeżeli szukasz właśnie takiego gotowego projektu domu, sprawdź, co proponują architekci ARCHON+.

Jakie projekty małych domów proponuje ARCHON+ ?

Na stronie internetowej Pracowni ARCHON+ można zapoznać się z szeroką ofertą projektów katalogowych, wśród których projekty domów małych tworzą obszerną i różnorodną kolekcję. Wielkość domu to jeden z wielu istotnych parametrów, branych pod uwagę podczas wyboru projektu. Niewielkie domy o powierzchni użytkowej do 150 m2 cieszą się dużym zainteresowaniem Inwestorów. Przemawia za tym niższy koszt ich budowy, szczególnie jeśli są to projekty domów o prostej konstrukcji bryły i dachu. Nie bez znaczenia jest także świadomość, że w przyszłości koszty ich eksploatacji będą niższe. Niewielkie domy można wybudować na małych działkach, szczególnie dobrze w takich realizacjach sprawdzają się projekty domów z poddaszem użytkowym oraz projekty domów piętrowych. Dzięki rozmieszczeniu układu funkcjonalnego na dwóch kondygnacjach powierzchnia zabudowy jest mniejsza w porównaniu z domami parterowymi. Pracownia proponuje również interesujące projekty parterówek. Inwestorzy poszukujący wygodnych projektów małych domów parterowych, w tym także takich o powierzchni poniżej 100 m2 znajdą tutaj wiele ciekawych propozycji. W domach tych strefa dzienna i nocna znajdują się na jednym poziomie, ale są klarownie oddzielone od siebie, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Ciekawym wariantem może być wybór projektu małego domu parterowego, w którym przewidziano możliwość adaptacji poddasza, co zapewni w przyszłości możliwość bezproblemowego dostosowania domu do większych potrzeb mieszkańców.

Projekty małych domów spełniają wiele potrzeb

Odpowiednio zaprojektowane wnętrze małego domu jest funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, zapewni każdemu z mieszkańców własną niezależną przestrzeń, urządzoną zgodnie z jego potrzebami. Budowa takiego domu może być atrakcyjną alternatywą dla zakupu mieszkania. Nieodłączną częścią każdego domu jest taras, który powiększa przestrzeń wypoczynkową i oferuje przyjemny relaks na świeżym powietrzu. Mały, ale dobrze zorganizowany dom spełni oczekiwania singli, rodzin z dziećmi, będzie także wymarzonym domem dla seniorów, w którym mogli nie tylko wygonie i bezstresowo mieszkać, ale także gościć dzieci, wnuki i znajomych. Doświadczeni architekci ARCHON+ proponują w małych domach pomysłowe i praktyczne rozwiązania funkcjonalne, a atrakcyjnie zakomponowane elewacje cieszą mieszkańców swoim pięknem. W ofercie Pracowni dostępne są projekty małych domów nowoczesnych, a także propozycje, które urzekną miłośników tradycyjnej stylistyki, projekty domów na wąskie działki, działki na stoku, czy z wejściem od południa, projekty z garażem lub bez garażu, z różnorodnie zadaszonymi tarasami, na których można urządzić letni salon, czy jadalnię oraz wiele innych. Korzystając z zaawansowanej wyszukiwarki ARCHON+ bardzo szybko można odnaleźć projekt, który spełni indywidualne oczekiwania.

Organizacja przestrzeni wewnętrznej małego domu

Projektanci Pracowni dbają o racjonalne zagospodarowanie przestrzeni wewnętrznej małych domów i odpowiedni układ pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się układy funkcjonalne z otwartą strefą dzienną, wspaniale doświetloną dużymi przeszkleniami, które wizualnie dodają wnętrzu przestronności. Odpowiednio przemyślane zaplecze gospodarcze ma bardzo istotne znaczenie dla komfortu użytkowania małego domu, dlatego w projektach ARCHON+ nie brak takich przydatnych pomieszczeń jak: garderoba, pralnia, spiżarnia, dzięki którym łatwiej zorganizować domowe prace i utrzymać porządek. Pomocne są także praktyczne schowki, umożliwiające przechowywanie różnych niezbędnych w domu sprzętów.

Pełna kolekcja na www.archon.pl