Najlepsze projekty domów dla każdego

  • 31 marca 2021 / 18:38
  • (Komentarzy )

Budowa domu z całą pewnością dla wielu osób jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Nim jednak firma budowlana zabierze się do wykonania poszczególnych elementów konstrukcji, należy zdecydować się na konkretny projekt. Tego typu dokument nie jest wyłącznie bryłą domu oraz rozkładem poszczególnych pomieszczeń. Stanowi on bowiem szereg różnego rodzaju wymiarów, oznaczeń i zapisów, które odgrywają niezwykle ważną rolę w kwestii tego, czy dany projekt jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Jakie elementy powinien zawierać? Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru i gdzie nabyć można wysokiej jakości projekty?

  1. Gdzie można znaleźć najlepsze projekty domów?

  2. Co zawiera projekt domu?

  3. Jak dobrze wybrać projekt domu?

Gdzie można znaleźć najlepsze projekty domów?

Projekty domów znajdziesz na extradom.pl. Firma posiada ogromne doświadczenie na rynku w gotowych projektach domów. Podczas tworzenia poszczególnych ofert, brane są pod uwagę wszystkie istotne z punktu widzenia klienta elementy, takie jak chociażby funkcjonalność lub stylistyka. Jednocześnie wykonywane są one zgodnie z obowiązującymi aktualnie trendami. Dzięki temu mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Firma dostosowuje swoją ofertę do zasobności finansowej klientów. Projekty dedykowane są na każdą kieszeń. W przypadku tanich domów, projekt uwzględnia również jego niedrogą budowę, oszczędną eksploatację, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu mieszkania i dużej funkcjonalności. Szeroka oferta zawiera projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym lub piętrowych. Klienci mają także możliwość wyboru powierzchni domu, rodzaju dachu, konstrukcji lub stylu.

Co zawiera projekt domu?

Projekt domu jest niezbędnym dokumentem do tego, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Zawiera on zarówno część rysunkową, jak i opisową. W formie graficznej przedstawione muszą być rzuty wszystkich kondygnacji, rzut fundamentów oraz dachu. W projekcie umieszczone są również przekroje poprzeczne i podłużne, które przechodzą przez istotne miejsca w budynku, takie jak na przykład schody. Jednocześnie muszą się w nim znaleźć wszystkie rozwiązania instalacyjne, takie jak instalacja wodno-kanalizacyjna, ogrzewania, gazowa i elektryczna. Dane liczbowe powinny zawierać informacje o powierzchni, kubaturze ogrzewanej oraz nieogrzewanej oraz specjalistyczne informacje dotyczące na przykład kategorii geotechnicznej, współczynniku izolacyjności termicznej lub charakterystyce energetycznej. Projekt domu zawiera wiele informacji i jest bardzo obszerny. Stanowi on bowiem podstawę do wykonania wszystkich robót. To właśnie dzięki niemu wszystkie prace postępować będą szybciej.

Jak dobrze wybrać projekt domu?

Na rynku znaleźć można ogromną liczbę projektów. Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę dla siebie? Warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością, czyli dostosować projekt pod kątem wymagań własnych i swojej rodziny. Powierzchnia powinna odpowiadać liczebności osób mieszkających na tej przestrzeni. Zbyt duży dom możne w późniejszym okresie oznaczać zbyt wysokie koszty utrzymania. Oprócz standardowych pomieszczeń warto uwzględnić również takie, jak kotłownia, spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze lub garderoba. Ważną kwestią jest także podjęcie decyzji, czy dom będzie posiadał piętro. Zarówno domy parterowe, jak i piętrowe posiadają swoje określone zalety. Istotnym elementem jest również wybór doświadczonej firmy. Extradom udziela bowiem fachowego wsparcia na każdym etapie budowy, dzięki czemu cała inwestycja przebiega w sposób bezstresowy.