Pożyczka gotówkowa online - świetna alternatywna dla kredytu

  • 2 lutego 2021 / 16:20
  • (Komentarzy )

Niespodziewane wydatki pojawiają się zawsze w najmniej spodziewanym momencie. Wtedy potrzebne są szybkie działania. Problem pojawia się wtedy, gdy na przykład potrzebujemy określonej sumy, a nasza wypłata będzie na koncie dopiero za kilka dni. Najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach i nie tylko jest szybka pożyczka gotówkowa. Taka forma finansowania, umożliwia cieszeniem się pieniędzmi już kilkanaście minut po złożeniu wniosku. Jakie są jeszcze zalety skorzystania z instytucji pozabankowych?

Szybka gotówka – czym się charakteryzuje?

Niewątpliwą zaletą szybkiej gotówki jest fakt, że niemal każdy może skorzystać z takiego rozwiązania. Chwilówki na FinansowySupermarket.pl to świetna alternatywa dla skomplikowanych i pełnych formalności kredytów gotówkowych. Warto również podkreślić, że w przeciwieństwie do korzystania z banków, w przypadku pożyczek gotówkowych nie musimy deklarować, na co przeznaczone będą uzyskane środki.

Coraz większa popularność takiej formy finansowania, oraz zwiększająca się ciągle liczba podmiotów oferujących szybkie pożyczki, wpływa na poszerzenie ofert poszczególnych instytucji. Pożyczki te, jak nigdy wcześniej są bardzo elastyczne, tanie oraz istnieje możliwość spłaty pożyczki w dogodnych dla nas ratach i czasie. Jest to bardzo duże ułatwienie, ponieważ możemy dopasować spłatę do swoich możliwości finansowych. Należy jednak pamiętać, aby zawsze korzystać z zaufanych firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Warto również zapoznać się z ważnymi czynnikami pożyczek jak RRSO oraz całkowity koszt pożyczki. To one warunkują ile tak naprawdę zapłacimy za taką usługę.

Pożyczka przez internet

Bardzo dużym atutem pożyczek gotówkowych jest to, że zazwyczaj można się o nie starać 100% online. Oznacza to, że nie istnieje konieczność stania w kolejkach oraz wypełniania dużej ilości formalności. Jedyne co musimy posiadać to dowód osobisty oraz urządzenie z dostępem do internetu. Następnie wchodzimy na stronę pożyczkodawcy, od którego chcemy pożyczyć określoną sumę i wybieramy kwotę, termin, formę spłaty i wypełniamy wniosek. Zaletą pożyczek gotówkowych jest to, że po pozytywnym rozpatrzeniu naszego pisma, pieniądze na naszym koncie są zazwyczaj w kilkanaście minut.

Kolejnym argumentem, który ma wpływ na ciągle rosnącą popularność takiej formy finansowania jest to, że możemy z niej skorzystać, nawet jeżeli posiadamy inne zobowiązania. W takiej sytuacji zazwyczaj na próżno jest staranie się o kredyt gotówkowy w instytucjach bankowych. Widząc nasze inne zobowiązania najczęściej jesteśmy odprawiani z kwitkiem. Inaczej jest w przypadku firm pozabankowych. Pożyczkodawcy, cieszący się ugruntowaną pozycją na rynku, chętnie udzielają finansowania dla osób, które są już w jakimś stopniu zadłużone lub mają inne problemy finansowe.

Coraz częściej jednak po takie pożyczki sięgają osoby, które po prostu niezwłocznie potrzebują gotówki. Dzieje się to zazwyczaj w nieprzewidzianych sytuacjach jak wizyta u lekarza, zepsuty samochód lub inne niespodziewane wydatki.

Mała ilość formalności oraz gotówka nawet w kilka minut po pozytywnej decyzji to bardzo silne argumenty, przemawiające za tym, aby skorzystać z szybkich pożyczek gotówkowych.

Czy umowa o pracę jest potrzebna aby otrzymać pożyczkę gotówkową?

Firmy oferujące pożyczki gotówkowe, wyróżnia większy zakres tolerancji wobec sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Daje to możliwość starania się o pożyczkę, nawet gdy klient nie posiada umowy o pracę. Akceptowane są liczne źródła dochodów i rodzaje umów. To między innymi emerytury, renty, umowa o dzieło, czy zyski z działalności gospodarczej.