Jak znaleźć kredyt na wymarzony dom w górach

  • 9 listopada 2020 / 15:34
  • (Komentarzy )

Dom w górach na Podhalu to marzenie niejednego Polaka. Jak je spełnić? Dla większości jedynym sposobem jest pożyczenie pieniędzy w ramach kredytu hipotecznego. Z jakimi procedurami się to wiąże? Na co zwracać uwagę, poszukując najlepszej oferty? Na te oraz inne pytania związane z kredytem hipotecznym na zakup bądź budowę domu znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.Kupno i budowa domu to inwestycje, które pochłaniają setki tysięcy złotych. Bardzo niewiele osób dysponuje na tyle dużymi oszczędnościami, żeby pozwolić sobie na sfinansowanie planów bez wsparcia z zewnątrz – w większości przypadków konieczne jest posiłkowanie się kredytem hipotecznym. Aby go zaciągnąć, trzeba osobiście udać się do placówki jednego z banków. Nie da się skorzystać z tego produktu przez Internet, ponieważ konieczne jest podpisywanie umów i zaświadczeń oraz osobiste dostarczanie różnego rodzaju dokumentów.

Kredyt hipoteczny to popularny produkt dostępny w wielu bankach, dlatego wybór ofert jest bardzo szeroki. Zasadne staje się wobec tego pytanie, na jakie parametry zwracać uwagę, analizując rynek. Pierwsza kwestia to Twoja zdolność kredytowa, ponieważ od niej zależy wysokość dostępnej kwoty. Jako że jest ona różna w zależności od banku, zorientuj się, w której placówce możesz liczyć na jak najwyższą sumę, o ile oczywiście Ci na niej zależy. Wiele ofert znajdziesz na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/, gdzie porównasz je pod dowolnym kątem.

Na co zwracać uwagę, poszukując kredytu hipotecznego

Aby nie przepłacać za kredyt hipoteczny, sprawdź jego koszty i porównaj z pozostałymi dostępnymi na rynku ofertami. Zwróć uwagę przede wszystkim na oprocentowanie i prowizję, a jednocześnie nie zapominaj, że niektóre produkty są objęte również innymi opłatami. Chcąc rzetelnie porównać koszty poszczególnych ofert, skup się na wskaźniku RRSO, ponieważ w jednej wartości procentowej uwzględnia on wszelkie koszty kredytu. Aby obliczyć jego wysokość, znając oprocentowanie i prowizję, sięgnij po internetowy kalkulator RRSO na finanse.rankomat.pl.

Jeżeli nie chcesz wnosić wkładu 3. Jak znaleźć kredyt na wymarzony dom w górachwłasnego w wysokości 20% wartości nieruchomości, zorientuj się, czy w wybranym banku da się obniżyć go do 10%. Niekiedy to możliwe pod warunkiem wykupienia specjalnego ubezpieczenia wkładu własnego. Sprawdź też możliwość wzięcia wakacji kredytowych i warunków, na jakich są one udzielane. W ciągu kilkudziesięciu lat spłacania zobowiązania może się przecież zdarzyć, że w pewnym momencie wpadniesz w problemy finansowe, a wtedy brak rat przez kilka miesięcy może Cię uratować.

Kredyt z doradcą lub pośrednikiem

Kredyt hipoteczny wymaga spełnienia licznych warunków, dopełnienia wielu formalności, skompletowania bogatej dokumentacji i wypełnienia wielu wniosków, co wiąże się z poświęceniem czasu. Nic więc dziwnego, że kredytobiorcy często posiłkują się wsparciem udzielanym przez doradców i pośredników hipotecznych, którzy pomagają w wyborze najlepszej oferty i przebrnięciu przez kolejne formalności i procedury. Warto rozważyć taką pomoc, chcąc oszczędzić czas i nie mając doświadczenia w zaciąganiu kredytów bankowych.

Jeśli już jesteś właścicielem jakiejś nieruchomości, w celu zakupienia kolejnej lub wybudowania domu nie musisz zaciągnąć kredytu hipotecznego, ponieważ możesz skorzystać z pożyczki hipotecznej. W jej ramach na obecnej nieruchomości ustanawiana jest hipoteka, która stanowi dla banku zabezpieczenie przed niespłaceniem zobowiązania. Choć pożyczka jest nieco droższa niż kredyt, to pozyskane dzięki niej środki można przeznaczyć na dowolny cel.