Ile kosztuje OC samochodu z kierownicą po prawej stronie?

  • 20 października 2020 / 14:57
  • (Komentarzy )

Angielskie samochody należą do jednych z najtańszych aut na rynku, dlatego są bardzo chętnie sprowadzane do Polski i sprzedawane po okazyjnej cenie. Jednak ze względu na lewostronny ruch, układ kierowniczy jest po przeciwnej stronie pojazdu. Wielu ubezpieczycieli niechętnie obejmuje swoją ochroną angielskie samochody. Dowiedz się, ile będziesz musiał zapłacić za polisę takiego pojazdu.

Chcesz jeździć anglikiem w Polsce? Musisz pamiętać o dostosowaniu lamp i lusterek do prawostronnego ruchu. W innym przypadku będziesz oślepiać wszystkich kierowców, którzy będą jechać z naprzeciwka. Po zakupie auta musisz je także niezwłocznie ubezpieczyć. Sprawdź, ile zapłacisz za polisę OC angielskiego samochodu w Polsce.

Wysokość składki za OC – od czego zależy?

Ubezpieczenie OC chroni sprawcę wypadku od poniesienia odpowiedzialności cywilnej. Po wystąpieniu szkody, to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie i rekompensatę poszkodowanym. Za brak polisy grożą kilkutysięczne kary finansowe.

Wysokość składki za polisę OC zależy od wielu czynników w tym:

  • wieku, doświadczenia, miejsca zamieszkania, a także stanu cywilnego właściciela,

  • marki i modelu auta oraz jego parametrów technicznych, czyli np. liczby przejechanych kilometrów oraz pojemności silnika,

  • sposobu użytkowania – brane jest pod uwagę miejsce parkingowe oraz wyjazd za granicę.

Ceny za składki różnią się także w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Podczas weryfikowania ofert ubezpieczeń OC, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu OWU, czyli ogólnych warunków ubezpieczenia. Znajdziesz tam informacje o opłatach i obowiązujących terminach, a także szczegółowy opis zakresu ochrony.

Ile kosztuje polisa OC dla samochodu z kierownicą po prawej stronie?

Właściciele sprowadzonych samochodów z Anglii muszą liczyć się z tym, że za polisę OC zapłacą więcej niż osoby, które mają ten sam model auta, ale z kierownicą po lewej stronie. Dobrze to widać na przykładzie.

Przykład 1.

Za OC Audi A4 z 2010 roku z kierownicą po lewej stronie zapłacisz około 530 złotych, natomiast za ten sam model z kołem po drugiej stronie niecałe 700 złotych! To prawie 200 złotych różnicy.

Cena ubezpieczenia OC jest ustalana indywidualnie na podstawie informacji otrzymanych od klienta. Wyższą składkę będą musieli zapłacić kierowcy bez doświadczenia, którzy mieszkają w dużym, wojewódzkim mieście i mają kilka szkód za sobą.

Ubezpieczenie anglika w Polsce może być opłacalne, jeśli masz duże zniżki i mieszkasz w małym, podkarpackim mieście. Wtedy, koszt polisy to tylko kilkaset złotych.

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to nie lada wyzwanie zwłaszcza, jeśli chcesz objąć polisą OC auto z kierownicą po prawej stronie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z internetowej porównywarki online. W tym miejscu specjaliści zgromadzili wszystkie dostępne oferty ubezpieczycieli, dzięki czemu możesz znaleźć idealną polisę dla swojego portfela.

Na stronie internetowej porównywarki znajdziesz bardzo dokładny i szczegółowy formularz, który trzeba uzupełnić. Następnie system na podstawie zebranych informacji przeanalizuje dostępne oferty i przedstawi Ci najlepsze propozycje.

Dokładnie sprawdź każdą z nich, w tym także ich OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Możesz także zdecydować, czy potrzebujesz wsparcia Assistance lub NNW. To tylko kilkadziesiąt złotych więcej, a zapewnia duże wsparcie, np. w przypadku awarii auta. Po znalezieniu najkorzystniejszej opcji dokończ uzupełnienie formularza i zapłać za polisę.

Ubezpieczenie samochodu np. w rankomat.pl to sprawdzony sposób na kompleksową ochronę pojazdu. Bez wychodzenia z domu i długiego czekania w kolejkach – polisę możesz kupić prosto z zacisza własnego domu. Umowa oraz potwierdzenie opłacenia ubezpieczenia otrzymasz na adres e-mail, który podałeś w formularzu.

Cena anglików bardzo zachęca do zakupu. Jednak zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży, sprawdź, ile będzie kosztować Cię przetłumaczenie dokumentów, rejestracja, wykonanie niezbędnych poprawek technicznych i roczne ubezpieczenie, abyś nie przepłacił!