Dobry dysk twardy zewnętrzny do 400 zł - jaki wybrać?

 • 16 maja 2023 / 16:55
 • (Komentarzy )

Zewnętrzny dysk twardy przydaje się w wielu sytuacjach. Możesz używać go do archiwizowania rodzinnych zdjęć lub dokumentów albo korzystać z niego w pracy, by mieć najważniejsze pliki zawsze przy sobie, bez konieczności zabierania wszędzie laptopa. Zobacz, jak wybrać dobry dysk zewnętrzny w budżecie do 400 zł!

Dlaczego warto kupić dysk zewnętrzny?

Może się wydawać, że jeśli masz pojemny dysk w komputerze, nie potrzebujesz dodatkowego dysku zewnętrznego. Pamiętaj jednak o tworzeniu kopii zapasowych! Dużo miejsca do zapisywania plików w pamięci komputera na nic się przyda, jeśli przez awarię utracisz wszystkie zapisane informacje! Dlatego dbanie o regularny backup to podstawa bezpiecznego korzystania z komputera. Łatwiej regularnie zgrywać kopie najważniejszych danych na dysk zewnętrzny niż robić to od czasu do czasu. Wyrobienie nawyku jest ważne, a bieżące usuwanie zbędnych plików pozwoli ci zoptymalizować miejsce na dysku komputera.

Dysk zewnętrzny to również nieodzowne narzędzie pracy w wielu branżach. Fotografowie, graficy, twórcy treści - wszyscy generują duże liczby kreatywnych dokumentów lub multimediów, które trzeba gdzieś przechowywać. Możesz korzystać z chmury, jednak dobrym zwyczajem jest tworzenie dodatkowych kopii - na nośniku fizycznym.

Kończy ci się miejsce na dysku w komputerze? Dysk zewnętrzny będzie najlepszym rozwiązaniem w codziennej pracy - łatwo uruchomisz i zapiszesz kolejne dokumenty.

Jak widzisz, dobry dysk twardy zewnętrzny to inwestycja, która szybko się opłaci i ułatwi korzystanie z komputera.

Jak wybrać zewnętrzny dysk twardy?

Analizując poszczególne modele zewnętrznych twardych dysków, weź pod uwagę następujące parametry:

 • rodzaj dysku;

 • format dysku;

 • pojemność;

 • wymiary i wagę sprzętu;

 • interfejs;

 • szybkość odczytu;

 • szybkość zapisu.

Podstawową decyzją, którą musisz podjąć, jest wybór między dyskiem SSD a HDD. Te pierwsze zachwycają szybkością - musisz jednak liczyć się z większym wydatkiem. Drugi rodzaj to dobry wybór, gdy zależy ci przede wszystkim na jak największej pojemności w jak najlepszej cenie. Priorytety określisz sprawdzając, jakiego rodzaju pliki najczęściej tworzysz i musisz przechowywać.

Budżet do 400 zł da ci większy wybór tańszych dysków, a więc HDD, SSD są często droższą opcją.

Polecane zewnętrzne dyski twarde do 400 zł

Wśród polecanych dysków znajdziesz modele HDD, jak i SSD. Te drugie w cenie do 400 zł zwykle możesz kupić w promocji - śledź je uważnie w mediach społecznościowych! Zobacz, które sprzęty będą dobrym zakupem.

 • TOSHIBA Canvio Basics 2022 2TB - polecany dysk HDD o dużej pojemności (aż 2 TB!). Interfejs USB 3.2 gen 1 gwarantuje szybki transfer danych, a zastosowanie technologii Plug & Play oznacza, że dysk jest gotowy do pracy zaraz po podłączeniu do komputera. Urządzenie waży 149 g.

 • WD My Passport SSD 500GB - dysk SSD o pojemności 500 GB. Szybkość odczytu wynosi 1050 MB/s. Możesz dodatkowo zabezpieczyć swoje dane, korzystając z ochrony hasłem oraz 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES . Zwróć uwagę na wytrzymałą, metalową konstrukcję dysku. Jest odporny na wstrząsy i drgania oraz upadek z 1,98 m! Sprzęt również doskonale się prezentuje - to zasługa eleganckiej obudowy dostępnej w kilku kolorach.

 • SEAGATE BackupPlus One Touch 2TB - pojemny dysk HDD o zachwycającym designie! Masz tutaj aż 2 TB przestrzeni na dane. Urządzenie da ci wiele możliwości łatwego tworzenia kopii zapasowych. Interefejs USB 3.0 oznacza zaś szybki transfer danych wtedy, gdy tego potrzebujesz. Dysk waży 126 g.

Dyski twarde zewnętrzne kupisz w sklepie MediaMarkt – sprawdź parametry i przeczytaj opinie użytkowników, by wybrać najlepszy dla siebie model.