Jak sfinansować wyjazd na narty

  • 15 grudnia 2020 / 15:09
  • (Komentarzy )

O ile mieszkańcy Podhala mogą w krótkim czasie i relatywnie niedużym kosztem dotrzeć w góry, o tyle dla osób z innych regionów Polski – w szczególności z północnej części kraju – dojazd na Podhale i pobyt w tym rejonie wymaga dużych nakładów finansowych. Gdy brakuje pieniędzy na wakacje czy ferie w górach, można je pozyskać z kilku źródeł, które opisujemy w poniższym tekście.

Ograniczenie wydatków

Jeżeli nie stać Cię na wyjazd w góry, wniosek jest prosty: musisz oszczędzać więcej pieniędzy, co możesz osiągnąć na dwa sposoby – poprzez zwiększenie dochodów lub obniżenie wydatków. Przeanalizujemy to drugie rozwiązanie, które wydaje się prostsze i łatwiejsze do wdrożenia. Polega ono na zidentyfikowaniu i ograniczenie tych kosztów, których można się pozbyć z budżetu domowego bez żadnych negatywnych konsekwencji. Chodzi o wydatki m.in. na:

  • jedzenie na mieście,

  • słodycze,

  • używki,

  • markowe ubrania,

  • drogie gadżety.

Jeżeli nie wiesz, które wydatki w Twoim budżecie są zbyt duże, zacznij notować, na co wydajesz pieniądze i w jakich kwotach. Analiza zebranych w ten sposób informacji pozwali na określenie, które koszty można bez konsekwencji odrzucić, tym samym oszczędzając pieniądze.

Dodatkowa praca

Jeśli samo ograniczenie wydatków nie przyniesie oczekiwanego rezultatu i nie przełoży się na wyższe oszczędności, czas na bardziej zdecydowane kroki. Do takich niewątpliwie należy podjęcie dodatkowego zatrudnienia, które z jednej strony zapewnia większe dochody, ale z drugiej wymaga poświęcenia większej ilości czasu na pracę zamiast na hobby czy na rodzinę.

Co istotne, dodatkowe zatrudnienie nie musi polegać na poszukiwaniu pracy na część etatu – równie dobrze możesz otworzyć własny biznes, np. prowadząc go z kimś bliskim, czy też podejmować się zleceń w ramach freelancingu. Kto wie, może w ten sposób nie tylko znajdziesz dodatkowe zajęcie, ale przebranżowisz się i zaczniesz robić to, co lubisz, zarabiając dobre pieniądze.

Sprzedaż nieużywanych przedmiotów

O ile znalezienie drugiego zatrudnienia lub obniżenie wydatków wymagają czasu na odłożenie kwoty wymaganej do zorganizowania wyjazdu na Podhale, o tyle znacznie szybciej brakujące środki można pozyskać poprzez sprzedaż nieużywanych przedmiotów i sprzętów, np. biżuterii, urządzeń RTV i AGD, odzieży, książek czy innych wartościowych, ale niewykorzystywanych rzeczy. Wystarczy je wystawić w jednym z serwisów ogłoszeniowych i czekać na odzew ze strony osób zainteresowanych kupnem.

Kredyt

Rozwiązaniem, po które sięga wielu Polaków, jest kredyt gotówkowy. Pozyskać go można w krótkim czasie, bo nawet w ciągu jednego dnia roboczego. Otrzymane w jego ramach środki można przeznaczyć na dowolny cel, więc również na wycieczkę na Podhale. Trzeba jednak pamiętać, że zaciągnięcie kredytu wiąże się z kosztami, które wynikają z oprocentowania i prowizji, jakimi są objęte tego rodzaju produkty bankowe. Aby oszczędzić i zapłacić jak najmniej, w razie możliwości warto wybrać ofertę dla wolnych zawodów. Na czym ona polega i dlaczego jest godna polecenia? Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź w artykule "Kredyt dla wolnych zawodów. Kto takich udziela? | Sowa Finansowa".

Pożyczka

Kredyt wiąże się z wieloma formalnościami i wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej, którą jednak wielu Polaków nie może się wylegitymować. Czy to znaczy, że nie mają oni szans na pożyczenie pieniędzy? Otóż mają, ponieważ mogą skorzystać z ofert firm z sektora pozabankowego. Niektóre pożyczki są nawet darmowe pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Właśnie takie, bezpłatne oferty znajdziesz pod adresem https://sowafinansowa.pl/ranking-darmowe-chwilowki/.