strona główna kontakt partnerzy redakcja współpraca reklama
XXXIII Konkurs Recytatorski im. Antoniny...

XXXIII KONKURS RECYTATORSKI im. ANTONINY ZACHARY-WNĘKOWEJ

Rabka-Zdrój, 19 maja 2017 r.

PROTOKOŁY JURY - WYNIKI

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

Jury w składzie:

Dorota Majerczyk – przewodnicząca

Maria Derek

Krystyna Kachel

Łukasz Łęcki

po przesłuchaniu 50 uczestników, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY I-III

w kategorii literackiej:

1 miejsce i nagrodę specjalną ks. Prałata Józefa Kapci AMELIA WILGIERZ z Podsarnia

2 miejsce – ROBERT ŻACZEK z Ponic

3 miejsce – KARINA NAWARA z Raby Niżnej

w kategorii gwary:

1 miejsce i nagrodę specjalna Przewodniczącej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju – ANITA KUSPER z Podszkla

2 miejsca nie przyznano

3 miejsce MAŁGORZATA ŻMUDA z Olszówki

wyróżnienia:KAMILA KAPUŚCIAK z Podsarnia; MAGDALENA DUDA ze SP 3 w Spytkowicach

KLASY IV - VI

w kategorii literackiej:

1 miejsce i nagrodę specjalną Pani Burmistrz Rabki-Zdroju – KAROLINA REPETOWSKA z SP2 w Rabce-Zdroju

2 miejsce – ALICJA PĘDZIMĄŻ ze Skomielnej Białej

3 miejsce – ZUZANNA PIWOWAR z SP2 w Kasince Małej

wyróżnienie i nagrodę specjalną Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej – WIKTORIA WÓJCIAK z Chabówki

w kategorii gwarowej:

1 miejsce i nagroda specjalna Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ponicach – KLAUDIA SZYSZKA z Ponic

2 miejsce – JULIA PUTLAK z Podszkla i ANNA PRANICA z Chabówki

3 miejsce – PIOTR ŻMUDA z Olszówki

wyróżnienie – MAGDALENA ZAREMBA z Podsarnia

GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Jury w składzie:

Wojciech Kusiak – przewodniczący

Magdalena Woźniak

Ewelina Klocek

po przesłuchaniu 36 uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

GIMNAZJA

kategoria gwarowa:

1 miejsce i nagroda specjalna Gorczańskiego oddziału Związku Podhalan – NATALIA POCHROŃ – z Ponic

2 miejsce i nagroda specjalna Miejskiego Ośrodka Kultury – IWONA SZPAK – z Raby Wyżnej

3 miejsce EWELINA ZUCH z Wysokiej

wyróżnienie: ILONA WĘGLARZ z Wysokiej

kategoria literacka:

1 miejsce i nagroda specjalna Muzeum im. Wł. Orkana – NATALIA LUBERDA z Raby Wyżnej

2 miejsce i nagroda specjalna Teatru „Rabcio” – ZUZANNA KRAUZOWICZ z Gimnazjum św. Rodziny w Rabce-Zdroju

3 miejsce – KAROLINA CZYSZCZOŃ z Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju

wyróżnienie; KAMILA NAPORA z Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej

SZKOŁY PONADGIMNZJALNE

kategoria literacka:

wyróżnienia; KATARZYNA KOLANIAK z LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju

PATRYK JABŁOŃSKI z Zespołu Szkół Technicznych w Nowym Targu

kategoria gwarowa:

1 miejsce i nagrodę specjalną Fundacji Rozwoju Regionu Rabka – DAWID BOBAK z Zespołu Szkół Technicznych w Nowym Targu

2 miejsce – MARZENA ŻMUD z LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju

3 miejsce - NATALIA ZYCH z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

wyróżnienie: KAMIL CZYSZCZOŃ z Zespołu Szkól Technicznych w Nowym Targu

Jury serdecznie dziękuje wszystkim wykonawcom za odwagę, zaangażowanie i udział                         w tegorocznym Konkursie; opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych, za kształtowanie wrażliwości na poezję i piękno języka polskiego – literackiego i gwarowego.

Prosimy o większą dbałość w doborze tekstu do wieku i możliwości interpretacyjnych wykonawców – zalecamy mniej powagi, patetyzmu, a więcej zabawy, autentyczności i uśmiechu. Jury proponuje organizację warsztatów recytatorskich, dla zainteresowanych uczniów oraz instruktorów i nauczycieli.

Jury serdecznie dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie Konkursu i jego coroczną kontynuację. Dziękujemy partnerom Konkursu za ufundowanie nagród specjalnych oraz firmom – KRED KOP i HURTOWNI SŁODYCZY MAX, które ufundowały nagrody rzeczowe i słodycze dla uczestników.Wyrazy podziękowania kierujemy również do obecnych na konkursie mediów w tym TV Podhale i portalom internetowym.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej                              i Gimnazjum im. Antoniny Zachary-Wnękowej za prezentację bajkowego spektaklu do tekstów patronki Konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej 34 edycji Konkursu w 2018 roku.

Na tym protokół zakończono i podpisano.



Data utworzenia: 21 Maj 2017

odśwież opinie
OSTATNIO DODANE
Dwudziestolecie Dikandy
Pogrzeb ks. prałata Franciszka Juchasa -...
Msza Święta z Ludźmierza - 2017
Kto śpiewa, dwa razy się modli!
"Sam na sam - Damian Tomasik" |...
John Spence i David Whitney na PPWSZ
IX Rekolekcje Góralskie
Dotacje dla mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna

mt7.eu - kupuj bilety online od 11 zł na termy, rabaty na wyciagi, bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
odwiedziło nas 42911327 od 2010-06-30
1999-2017 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms