strona główna kontakt partnerzy redakcja współpraca reklama
Protest w Zakopanem

Lokalni przedsiębiorcy protestują przeciwko budowom kolejnych marketów i sklepów wielkopowierzchniowych, które powodują upadek lokalnego handluData utworzenia: 17 Kwiecień 2013

odśwież opinie
A ja się cieszę, że będzie Lidl i kolejna Biedronka. Przynajmniej można taniej zakupy zrobić i nikt ze mnie "lichwy" nie zdziera!
2013-04-22 13:38:04 Zdjęcia: 0, Filmy: 0, Dźwięk: 0
Pan Burmistrz nie do końca mądrze zastanawia się dlaczego biedronka ma takie uznanie wśród mieszkańców Podhala i jeszcze nie przemyślanie reklamuje ją mówiąc, że tam jest tanio. Proszę przeczytaj poniższy tekst: "Portugalia: Właściciel Biedronki stosował dumping. Obniżył wszystkie ceny o 50 proc., sąd zmniejszył wyrok. W sierpniu ubiegłego roku portugalski urząd antymonopolowy nałożył na detalistę karę w wysokości 30 tys. euro. Sankcja była wynikiem stwierdzonych przez instytucję nieprawidłowości podczas majowej promocji. Władzom JM zarzucono m.in. dumping cenowy w przypadku 15 rodzajów produktów, w tym m.in.: cukru, kawy, płatków śniadaniowych, ryżu, wina, pieluch oraz mleka. Jednak władze Jerónimo Martins zaskarżyły we wrześniu decyzję portugalskiego urzędu antymonopolowego do sądu. Ubiegłoroczna akcja detalisty korzystnie wpłynęła na wizerunek firmy na rodzimym rynku. Według badania Kantar Worldpanel promocja spotkała się z odzewem 183 tys. portugalskich gospodarstw domowych, zabierając klientów głównie placówkom handlu tradycyjnego." "DUMPING -W związku z wejściem na rynek zagraniczny pojawia się problem dumpingu. Oskarżenie przedsiębiorców o stosowanie dumpingu jest częste, zwłaszcza wtedy, gdy towary są sprzedawane za granicę po cenie niższej, niż w kraju. Chociaż oskarżenie jest częste, to jednak bardzo trudno praktykę dumpingu udowodnić. W wielu państwach dumping jako praktyka nieuczciwa jest zwalczany, np. przez stosowanie przejściowych ceł importowych. Dumping jest ekstremalną formą penetracji cenowej. Ta forma ustalania ceny daje możliwość zdobywania dużych udziałów na rynku. Po osiągnięciu znacznego udziału na rynku, cena powinna wzrosnąć do bardziej uzasadnionego poziomu." "dumping łupieżczy: celem takiej polityki jest zdobycie jakiegoś rynku i wyeliminowanie konkurencji, poprzez zaproponowanie cen niższych od kosztów wytworzenia. Konkurencyjne przedsiębiorstwa, mając mniejsze zasoby, nie mogą sprostać takiej praktyce i zostają wyeliminowane z rynku. W przypadku, gdy przedsiębiorstwo stosujące dumping łupieżczy stanie się na danym rynku monopolistą podwyższa ceny, aby realizować zysk monopolistyczny. Ten rodzaj dumpingu uznaje się za praktykę nieuczciwej konkurencji. W handlu międzynarodowym praktyki tego typu są przyczyną nakładania przez państwo importera karnych ceł (cło antydumpingowe) czy ustanawiania ograniczeń ilościowych co do importu jakiegoś towaru" No, i jak już nas, lokalnych drobnych handlowców Biedronka wyeliminuje, wtedy wszyscy drobni sklepikarze i my mieszkańcy zostaną przez MONOPOLISTĘ zrobieni na szaro!!!!.
2013-04-18 20:14:23 Zdjęcia: 0, Filmy: 0, Dźwięk: 0
Pan Burmistrz ja zawsze mija się z prawdą !!! Informuje media, że zwróci się Rady Miasta o wprowadzenie "jakiś" ograniczeń. A trza Pamiętać, że to nikt inny tylko właśnie ON Burmistrz Miasta Zakopanego jest autorem Planu Zagospodarowania Przestrzennego w którym można wpisać ograniczenia metrażowe dotyczące powierzchni handlowych.
2013-04-18 20:06:41 Zdjęcia: 0, Filmy: 0, Dźwięk: 0
odwiedziło nas 58418765 od 2010-06-30
1999-2019 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms