strona główna kontakt partnerzy redakcja współpraca reklama
wydarzenia


O planach zagospodarowania terenu starego szpitala, pod potrzeby PPWSZ, mówił na specjalnie zwołanej konferencji, m. in. ks. profesor Stanisław Gulak.
Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho... milczała - do teraz. Pierwszego marca, w ustanowione 7 lat temu Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych, mieszkańcy Podhala złożyli hołd tym, o których pamięć miała być zadeptana i wymazana.
W Rabce Zdroju na seniorów czekała gama atrakcji. Jak sami mówią, jesień życia im nie straszna. Dlaczego? O tym w materiale!
Do nietypowego zajścia doszło w Stasikówce, gdzie w ubiegłą niedzielę do uszkodzonego samochodu została wezwana pomoc drogowa. Jak się później okazało kierowca lawety był pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania doszło w Szaflarach. Więcej szczegółów w materiale!
Wtorkowemu popołudniu w Gminie Łapsze Niżne towarzyszyło uroczyste otwarcie ośrodka dla seniora. Niebawem pierwsi goście będą mogli spędzać w nim czas, spotykając się z innymi. Zapraszamy na materiał!
Dziś mijają sto siedemdziesiąt dwa lata od pamiętnych wydarzeń w Chochołowie. Z tej okazji mieszkańcy i przyjezdni uczcili pamięć tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę w staraniach o niepodległość.
Po Bukowinie Tatrzańskiej przyszedł czas na Kościelisko. To jedyne miejsca na Podhalu, gdzie jak dotąd udało rozegrać się kumoterki, Jak wypadło Kościelisko? Zapraszamy na materiał!
Gmina Ochotnica mimo doskonałych wyników w sferze ekologii nie zamierza spocząć na laurach.
Siódma noc wrażeń, zorganizowana przez zębiańską placówkę już za nami. Jak wyglądała? Zapraszamy na materiał!
19 stycznia w nowotarskim MOK-u należał do Młodego Podhala, Zbójnicka z Zębu oraz Majeranków z Chabówki, którzy — prezentując się przed zebraną widownią — wsparli 18-letnią mieszkankę Maruszyny, która pod koniec ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi...
Drugiego lutego w Szkole Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Zębie podpisano list intencyjny, stanowiący o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie. Zapraszamy na materiał!
W Cichym Górnym mieszkańcy i przyjezdni, otwierając się na potrzebę pomocy, chętnie wsparli chorą mieszkankę Bukowiny Tatrzańskiej. Więcej w materiale. Zapraszamy!
Podhalańska Wyższa podpisała nowe porozumienie. Jakie możliwości zyskają studenci? Szczegóły w materiale!
Regionalny zespół "Zielony Jawor", "Mali Toniecnicy" oraz "Młody Jawor". XIX-to wieczny pobór do wojska. Co jeszcze? Więcej w materiale. Zapraszamy!
Ubiegła niedziela w Szaflarach upłynęła pod znakiem charytatywnego kolędowania. Więcej w materiale. Zapraszamy!


Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni
odwiedziło nas 47161433 od 2010-06-30
1999-2018 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms