tvpodhaleKontakt - ZakopanePartnerzy Telewizji PodhaleRedakcja Telewizji PodhaleReklamamenu redkacji
wydarzenia


Na zakończenie spotkania przedstawicieli miast partnerskich, w Rabce-Zdroju przygotowano liczne atrakcje. Można było zobaczyć m. in. pokazy mody, obejrzeć wystawę Jerzego Koleckiego czy posłuchać koncertów zespołu Cantantes Angelicus oraz Big Ben Krak.
Święto wszystkich Jurgowian oraz członków Koła Łowieckiego Rosomak, czyli XI Dzień Polowaca, za nami! W konkursie strzeleckim, jaki miał miejsce w trakcie całodniowej imprezy, zwyciężył Andrzej Kuruc.
Na nowotarskim lotnisku zakończono obchody I Tatrzańskiego Zlot Świętego Krzysztofa, na którym dokonano poświęcenia m.in. zabytkowych pojazdów. Odbył się również pokaz działań ratowniczych nowotarskiej jednostki PSP.
Trudna akcja wydobycia grotołaza, który uległ wypadkowi.
42 regionalnych artystów zaprezentowało swoje prace podczas regionalnego jarmarku, który odbywał się przy Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju. Chętni mogli zakupić unikatowe dzieła, a przede wszystkim zaznajomić się, w przypadku turystów, z inną, podhalańską tradycją wytwarzania ludowych...
Dzień Kluszkowiec rozpoczęła msza św. sprawowana w wąwozie góry Wdżar. Po mszy uczestnicy spotkania przenieśli się do centrum wsi, gdzie bawiono się do późnych godzin. Gwiazdą festynu był zespół folklorystyczny z Grecji.
Wszyscy tworzymy historię tej orawskiej ziemi - powiedział wójt Antoni Karlak podczas otwarcia XXII Orawskiego Lata. W tegorocznej edycji nie brakowało wspomnień, jak i dobrej zabawy do białego rana. Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia drugiego dnia XXII Orawskiego Lata.
Za nami XIII Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy. W tegorocznej edycji udało się ustanowić nowy rekord, dojąc 4250 ml mleka w ciągu minuty. Rekordzistą został rabczanin, Konrad Urbańczyk.
W Szczawnicy odbyła się druga edycja wybory najpiękniejszej dziewczyny Pienin. Jury uznało nią Justynę Potoczak z Dębna. Osiem finalistek konkursu prezentowało się w strojach inspirowanych folklorem pienińskim, strojach plażowych, wieczorowych oraz dowolnych.
Po raz kolejny na nowotarskim rynku odbył się półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Liczni producenci wyrobów regionalnych walczyli o uznanie tutejszych jak i przyjezdnych amatorów lokalnych przysmaków.
Już po raz drugi pod Giewontem została zorganizowana akcja sprzątania polskich Tatr. W tegorocznej edycji  do akcji sprzątania zgłosiło się zdecydowanie więcej chętnych, bo aż ponad trzy tysiące wolontariuszy. Organizatorzy mają nadzieję, że kolejne edycje zaskoczą tym, iż w Tatrach nie będzie...
Uroczystym apelem, podczas którego Hufiec Podhalański otrzymał sztandar i nadano mu imię Kurierów Tatrzańskich, rozpoczął się Zlot na stulecie harcerstwa pod Tatrami. Podczas uroczystości odsłonięto także odrestaurowany pomnik Grunwaldzki. Całą uroczystość rejestrowaliśmy specjalnie dla...
Szczawnica gościła uczestników programu kulinarnego "Polski turniej wypieków". W centrum uzdrowiskowego miasta ekipa producencka realizowała jeden z odcinków programu.
W sobotę 29 czerwca w samo południe otworzono w Zakopanem kolejny sklep sieci Gama. Jest to już siódmy sklep na Podhalu i 115 w całym kraju.
Ze względu na zły stan techniczny mostu w Białym Dunajcu wprowadzony został ruch wahadłowy. Sytuacja taka potrwa do czasu wybudowania nowego mostu. Nie wiadomo jednak kiedy most powstanie, gdyż prace zostały wstrzymane z powodu protestów mieszkańców.


Pierwszy «« (226-240)(241-255)(256-270)(271-285)(286-300) »» Ostatni
OSTATNIO DODANE
Wiadomości - Melexem wygodniej?- 20.08.2014
Wiadomości - Bukowiańskie Sabałowe Bajania -...
Wiadomości - Fasiągiem czy melexem? -...
Odpust Ludźmierski - Suma Odpustowa - 15.08.2014
Pasterka Maryjna z Ludźmierza - 15.08.2014
Wybory Harnasia 2014 roku
Wiadomości - Podejrzani o zabójstwo...
Wiadomości - Nieobliczalna pogoda - 11.08.2014

odwiedziło nas 12899027 od 2010-06-30
1999-2014 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms