tvpodhaleKontakt - ZakopanePartnerzy Telewizji PodhaleRedakcja Telewizji PodhaleReklamamenu redkacji
wydarzenia


Po raz kolejny na nowotarskim rynku odbył się półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Liczni producenci wyrobów regionalnych walczyli o uznanie tutejszych jak i przyjezdnych amatorów lokalnych przysmaków.
Już po raz drugi pod Giewontem została zorganizowana akcja sprzątania polskich Tatr. W tegorocznej edycji  do akcji sprzątania zgłosiło się zdecydowanie więcej chętnych, bo aż ponad trzy tysiące wolontariuszy. Organizatorzy mają nadzieję, że kolejne edycje zaskoczą tym, iż w Tatrach nie będzie...
Uroczystym apelem, podczas którego Hufiec Podhalański otrzymał sztandar i nadano mu imię Kurierów Tatrzańskich, rozpoczął się Zlot na stulecie harcerstwa pod Tatrami. Podczas uroczystości odsłonięto także odrestaurowany pomnik Grunwaldzki. Całą uroczystość rejestrowaliśmy specjalnie dla...
Szczawnica gościła uczestników programu kulinarnego "Polski turniej wypieków". W centrum uzdrowiskowego miasta ekipa producencka realizowała jeden z odcinków programu.
W sobotę 29 czerwca w samo południe otworzono w Zakopanem kolejny sklep sieci Gama. Jest to już siódmy sklep na Podhalu i 115 w całym kraju.
Ze względu na zły stan techniczny mostu w Białym Dunajcu wprowadzony został ruch wahadłowy. Sytuacja taka potrwa do czasu wybudowania nowego mostu. Nie wiadomo jednak kiedy most powstanie, gdyż prace zostały wstrzymane z powodu protestów mieszkańców.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu już po raz drugi zorganizował tzw. "dzień otwarty". Jak mówią pedagodzy ośrodka, organizacja takich szczególnych dni ma na celu przede wszystkim wzmocnienie relacji szkoły z rodzicami, zaś wychowankowie ośrodka są w tym dniu...
W tym roku nadesłano 96 prac w konkursie na Dziecięcy Plakat Festiwalowy. Przyznano Grand Prix dziesięcioletniej Paulinie Kalecie ze SP nr 5 w Zakopanem. Pierwszą nagrodę zdobyła dziesięcioletnia Julia Chowańska, drugą nagrodę zdobyła również dziesięcioletnia Klaudia Gocał , a trzecią nagrodę...
Szybkimi krokami zbliża się zjazd harcerzy pod Giewontem na 100-lecie obecności pod Tatrami. Z kamerą odwiedziliśmy schronisko harcerskie na Głodówce, gdzie spotkaliśmy się z harcerzami i instruktorami Hufca Podhalańskiego.
W Rabce Zdroju po raz kolejny gościła grupa czeskich kaskaderów filmowych, którzy na miejkim stadionie pokazali licznie zgromadzonej widowni sztuczki i popisy, jakie normalnie zobaczyć można tylko w filmie, bo w rzeczywistości to wcale nie jest prosta i miła zabawa, lecz ciężka i niebezpiczna praca.
Od piątku do niedzieli trwały badania koni ciągnących wozy z turystami do Morskiego Oka. Stan koni oraz sprzętu z roku na rok poprawia się.
Skawiańska orkiestra dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej obchodzi w tym roku 80 lat istnienia. Uroczystości jubileuszowe połączone były z powiatową paradą orkiestr dętych.
Szkoła Podstawowa w Krauszowie obchodzi Jubileusz 120-lecia. Z tej okazji szkoła otrzymała sztandar. Po 80 latach ponownie nadano jej imię św. Stanisława Kostki.
W Łapszach Niżnych uroczyście obchodzono jubileusz 700-lecia powstania Parafii pod wezwaniem św. Kwiryna. Eucharystii, na której licznie zgromadzili się mieszkańcy parafii i okolicznych miejscowości, przewodniczył Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.
Na dzieci czekała moc atrakcji w Szymonku oraz w zakopiańskim Aquaparku.


Pierwszy «« (226-240)(241-255)(256-270)(271-285)(286-300) »» Ostatni
OSTATNIO DODANE
Wiadomości - Zakopiańskie konie pod kontrolą...
Wiadomości - Zdrowe zalety borówki - 28.07.2014
Wiadomości - O krok przed żywiołem - 25.07.2014
Wiadomości - Pątnicza droga - 23.07.2014
Wiadomości - Najpiękniejsze Małopolanki...
XXIII Orawskie Lato w Jabłonce - dzień II
XXIII Orawskie Lato w Jabłonce - dzień I
Wiadomości - TOPR bez wytchnienia - 18.07.2014

odwiedziło nas 12638198 od 2010-06-30
1999-2014 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms