tvpodhaleKontakt - ZakopanePartnerzy Telewizji PodhaleRedakcja Telewizji PodhaleReklamamenu redkacji
wydarzenia


Od poniedziałku do końca października będą trwać roboty drogowe w Rdzawce. Na ten czas droga będzie otwarta tylko dla mieszkańców.
W czwartek piątego września na placu pod domem towarowym „Halka” miał miejsce pokaz tańca breakdance w wykonaniu grupy młodzieży pochodzącej z Polski i z Litwy. Występ odbył się w ramach projektu przygotowanego przez Fundację TOP.
Czy w Nowym Targu potrzebna jest strefa płatnego parkowania? Pytanie, które wzbudza skrajne emocje. Rada Miasta ma na najbliższej sesji podjąć uchwałę w tej sprawie. Zanim to nastąpi, o płatnych 1400 miejscach przedstawiciele miasta oraz Policji rozmawiać chcą z mieszkańcami, podczas spotkania w...
W związku z poważnymi podejrzeniami wysnutymi przez media na Dominikanie wobec abpa Józefa Wesołowskiego, papież Franciszek odwołał go z pełnionej funkcji Nuncjusza. Informacja wywołała burze w mediach, my spytaliśmy mieszkańców Czorsztyna i okolic co o sprawie myślą.
Już drugi raz tego lata odbyło się badanie koni ciągnących wozy z turystami do Morskiego Oka. Na Krupówkach pojawił się plakat nawołujący do niekorzystania z konnego transportu.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu odbył się uroczysty apel na rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Dziękujemy Dyrekcji szkoły za przekazane materiały.
W Kościelisku 15 jednostek OSP z powiatu tatrzańskiego wzięło udział w zawodach strażackich. Jak mówi mł. bryg. Stanisław Galica, komendant PSP w Zakopanem, takie zmagania to nie tylko rywalizacja, lecz możliwość integracji z innymi jednostkami. 
W Gimnazjum im. ks. Józefa Tischnera w Szczawnicy odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Na uczniów czekała spora niespodzianka, gdyż w trakcie wakacji szkoła przeszła remont.
W niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie rolnicy z całej Polski obchodzili doroczne dożynki. W Sanktuarium Ludźmierskim gazdowie z Podhala składali dary Królowej Podhala w podzięce  za urodzajne plony. W tym samym czasie na wierchu Łapszanki mieszkańcy Spisza w ulewnym deszczu świętowali...
W ostatni dzień XIII-ego Jarmarku Podhalańskiego na nowotarskim rynku zaprezentował się zespół Hyrni, przedstawiając spektakl "Na sałasie" oraz "Przy potocku w Trownym".
Prezydent Polski Bronisław Komorowski w trakcie dwudniowej wizyty odwiedził 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, rozmawiał o współpracy polsko-słowackiej z prezydentem Iwanem Gasparovicem oraz wraz ze słowackim przywódcą spłynął tratwą flisacką do Szczawnicy.
W ostatni dzień XIII Jarmarku Podhalańskiego na scenie zaprezentował się zespół "Twoje Niebo", wykonujący muzykę chrześcijańską.
We wtorek w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się XIV Powiatowy Dzień Seniora. Święto to jest hołdem dla wszystkich emerytów, rencistów czy inwalidów.
"Spotkanie u bacy w Mieście" to pokaz zespołu "Młode Podhale", które na XIII Jarmarku Podhalańskim w Nowym Targu zaprezentowało widowni góralskie zwyczaje bądź wyroby.
W Sobotę na nowotarskim rynku przyjrzeliśmy się bliżej stoisku Castoramy, który wraz z kilkoma innymi stoiskami należał do tak zwanej "strefy rodzinnej", czyli takiej, gdzie dzieci mogły znaleźć zabawę na najlepszym poziomie.


Pierwszy «« (226-240)(241-255)(256-270)(271-285)(286-300) »» Ostatni
OSTATNIO DODANE
Wiadomości 121/2014 - wtorek - 30.09.2014
Wiadomości 120/2014 - poniedziałek - 29.09.2014
MMKS Podhale Nowy Targ & AKSAM Unia Oświęcim
VIII Strumienie Miłosierdzia - część 8/8 -...
VIII Strumienie Miłosierdzia - część 7/8 -...
VIII Strumienie Miłosierdzia - część 6/8 -...
VIII Strumienie Miłosierdzia - część 5/8 -...
VIII Strumienie Miłosierdzia - część 4/8 -...

odwiedziło nas 13580133 od 2010-06-30
1999-2014 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms