tvpodhaleKontakt - ZakopanePartnerzy Telewizji PodhaleRedakcja Telewizji PodhaleReklamamenu redkacji
wydarzenia


Retransmisja uroczystej Mszy Jubileuszowej, której przewodniczył ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Zdjęcia dzieki uprzejmości Telewizji Trwam.
Jak co roku z 14 na 15 sierpnia w Ogrodach Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odprawiana jest uroczysta Msza Święta - Pasterka Maryjna. W tym roku - roku Jubileuszu 50-lecia Koronacji - Eucharystię sprawował ks. bp. Jan Szkodoń, obchodzacy 25-lecie sakry biskupiej, wraz z kapłanami...
Zgodnie z obietnicą wykonawcy, wodociąg na Grelu początkiem przyszłego roku będzie czynny. W nowotarskim magistracie została podpisana umowa o wykonanie przyłącza.
W piątek 9 sierpnia Redyk Karpacki dotarł do Zakopanego. Kierdel owiec przeszedł przez Krupówki na Rówień Krupową, gdzie odbyły się pasterskie posiady.
W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej odbyło się XI Święto Borówki. Mały owoc w kolorze atramentu był dawniej dla wielu rodzin bardzo ważnym źródłem dochodu.
W Nowym Targu już po raz ósmy odbył się pokaz modeli zdalnie sterowanych samolotów. Wśród uczestników byli piloci polscy jak również zagraniczni.
Niecodzienny widok zastali mieszkańcy i turyści w Rabce-Zdroju, widząc latające nad miastem wielkie smoki. Na deptaku przy kawiarni "Zdrojowej", grupa z krakowskiego Teatru Groteska rozbawiała spacerujących przechodniów, a w szczególności licznie zgromadzone dzieci.
Na zakończenie spotkania przedstawicieli miast partnerskich, w Rabce-Zdroju przygotowano liczne atrakcje. Można było zobaczyć m. in. pokazy mody, obejrzeć wystawę Jerzego Koleckiego czy posłuchać koncertów zespołu Cantantes Angelicus oraz Big Ben Krak.
Święto wszystkich Jurgowian oraz członków Koła Łowieckiego Rosomak, czyli XI Dzień Polowaca, za nami! W konkursie strzeleckim, jaki miał miejsce w trakcie całodniowej imprezy, zwyciężył Andrzej Kuruc.
Na nowotarskim lotnisku zakończono obchody I Tatrzańskiego Zlot Świętego Krzysztofa, na którym dokonano poświęcenia m.in. zabytkowych pojazdów. Odbył się również pokaz działań ratowniczych nowotarskiej jednostki PSP.
Trudna akcja wydobycia grotołaza, który uległ wypadkowi.
42 regionalnych artystów zaprezentowało swoje prace podczas regionalnego jarmarku, który odbywał się przy Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju. Chętni mogli zakupić unikatowe dzieła, a przede wszystkim zaznajomić się, w przypadku turystów, z inną, podhalańską tradycją wytwarzania ludowych...
Dzień Kluszkowiec rozpoczęła msza św. sprawowana w wąwozie góry Wdżar. Po mszy uczestnicy spotkania przenieśli się do centrum wsi, gdzie bawiono się do późnych godzin. Gwiazdą festynu był zespół folklorystyczny z Grecji.
Wszyscy tworzymy historię tej orawskiej ziemi - powiedział wójt Antoni Karlak podczas otwarcia XXII Orawskiego Lata. W tegorocznej edycji nie brakowało wspomnień, jak i dobrej zabawy do białego rana. Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia drugiego dnia XXII Orawskiego Lata.
Za nami XIII Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy. W tegorocznej edycji udało się ustanowić nowy rekord, dojąc 4250 ml mleka w ciągu minuty. Rekordzistą został rabczanin, Konrad Urbańczyk.


Pierwszy «« (226-240)(241-255)(256-270)(271-285)(286-300) »» Ostatni
OSTATNIO DODANE
Wiadomości: Nowy rok nauki - 104/2014 - 1.09.2014
Wiadomości: Studencki hokej - 103/2014 -...
Paweł Jędrzejczyk vs Josip Balentovic
Mateusz Rzadkosz vs Kamil Lamczyk
Łukasz Witos vs Antonio Stanic
Ekologiczny autobus rozbity
Remont szlaków w TPN
Iwona Nieroda vs Klara Kleczkowska

odwiedziło nas 13062203 od 2010-06-30
1999-2014 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms