tvpodhaleKontakt - ZakopanePartnerzy Telewizji PodhaleRedakcja Telewizji PodhaleReklamamenu redkacji
wydarzenia


Ludźmierska Rada Rycerzy Kolumba podczas ostatniego zgromadzenia wybrała nowe władze. Po 5-letniej kadencji Wielkiego Rycerza Krzysztofa Kurandy członkowie organizacji przekazali pałeczkę jego następcy.
W środku nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o mocnym zadymieniu w jednym z zubrzyckich gospodarstw. Mogło się wydawać, że to będzie łatwa akcja, a skończyło się na walce z poważnie wyglądającym pożarem zabudowań.
Mimo iż w tym roku nie przyznano tytułów "Zasłużony dla Nowego Targu" burmistrz Marek Fryźlewicz podczas oficjalnych obchdów Dnia Niepodległości wręczył odznaczenia honorewe "Ambasador Nowego Targu". Z kolei Jan Kanty Pawluśkiewicz odebrał odznaczenie Krzyż Oficerski Orderu...
Tak licznej banderii konnej nie było od lat.
11 listopada to święto radosne - święto naszej wolności, ale i ceny jaką przodkowie za nią zapłacili. Podhale jak zawsze obchodziło uroczystości z należnymi honorami i szacunkiem.
Święto Niepodległości naszego kraju świętować można na różne sposoby. Prócz oficjalnych uroczystości na Podhalu zorganizowano szereg imprez towarzyszacych. Co one mają wspólnego ze świętowanie ważnej dla Polski daty?
W Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku od 6 lat działa grupa wolontariuszy, która liczy ok. 15-25 osób (w zależności od roku). Są to młodzi ludzie, uczniowie klas I-IV Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy swój wolny czas poświęcają osobom...
Aleksander Kozieł - jego zainteresowania sztukami walki wschodu sięgają lat 80tych. W tamtych latach ćwiczył przez kilka lat jedyny dostępny styl walki, karate kyokushinkai. Obecnie jest instruktorem samoobrony, posiada stopień czwarty dan w Jiu Jitsu. Prowadzi Szkołe Walki Yamabushi, gdzie dzieci i młodzież...
Lilianna Koperniak z wykształcenia jest historykiem z uprawnieniem pedagogicznym. Niestety w 2009 roku ciężka choroba uniemożliwiła jej wykonywanie jakiejkolwiek pracy zawodowej. Nie zamknęła się jednak w domu. Mimo ciężkich chorób i niepełnosprawności jaką jest brak wzroku wyszła do ludzi. Jej...
W Nowym Targu podpisano porozumienie pomiędzy Polską a Słowacją, które ma na celu wesprzeć rozwój przygranicznych terenów. Zawarte w porozumieniu postanowienia okazują się bardzo obiecujące.
Program Edukacyjny realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne trafiło na listę 27 finalistów ogólnopolskiego konkursu na najciekawsze obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego.
Są plany, by nowotarski dworzec wreszcie odzyskał swój dawny blask. Obecnie toczy się postępowanie sądowe, po którym okaże się, czy tak się stanie. Inaczej ma się sytuacja magistratu rabczańskiego, który już w drugiej połowie przejmie od PKP S. A. nowoczesny, odrestaurowany budynek, w...
Wyrok uniewinniający usłyszeli Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak oraz Wojciech Ziemski właścicieli firmy sprzedającej powierzchnię reklamową.
W Krościenku nad Dunajcem odbył się małopolski konkurs na najlepszego barmana, pt. "Mam Zawód, Mam fantazję".
Żeby w przyszłych latach Nowy Targ mógł dalej prowadzić inwestycje, radni zdecydowali się na emisje obligacji. Ma to zastąpić kredyt, ale i tak są wątpliwości czy emisja obligacji będzie dla miasta korzystna. Obligacje mają mieć wartość 12 milionów złotych.


Pierwszy «« (226-240)(241-255)(256-270)(271-285)(286-300) »» Ostatni
OSTATNIO DODANE
Wiadomości 165/2014 - piątek - 19.12.2014
Betlejemskie Światełko Pokoju w Starostwie...
Wiadomości 164/2014 - czwartek - 18.12.2014
Ruszają szkolenia Lawinowego ABC
Wiadomości 163/2014 - środa - 17.12.2014
Wiadomości 162/2014 - wtorek - 16.12.2014
Zakopane bez imprezy sylwestrowej
Kościelisko zrobi wszystko dla biegaczy

odwiedziło nas 15822245 od 2010-06-30
1999-2014 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms