strona główna kontakt partnerzy redakcja współpraca reklama
wydarzenia


Msza święta oraz Nowenna do Matki Bożej transmitowana z Santuarium Królowej Podhala 
Na Bachledówce w Gminie Czarny Dunajec otwarto Środkowiskowy Dom Samopomocy. Inicjatywa uruchomienia domu wyszła od Stowarzyszenia Szkół Katolickich (Katolicka Szkoła Podstawowa z oddz. integracyjnym w Czerwiennem). 
Jak się okazało, Hołdymas to nie tylko dożynkowe wieńce i różnorodne pyszności.
Często mówiąc o ojczyźnie górali, pierwszą myślą jest szeroko rozumiane Podhale. Jednak góralska brać sięga w dużo dalsze rejony.
Wczoraj było o przysmakach. Dzisiaj będzie o dożynkowych wieńcach, które licznie prezentowano na tegorocznym Hołdymasie. Zapraszamy na kolejną część naszej relacji z tego wielkiego rolniczego święta.
Pyszności, pyszności i jeszcze raz pyszności. O doznania kulinarne zadbały gospodynie, które odwiedziły tegoroczny Hołdymas w Czarnym Dunajcu. Zapraszamy do oglądania.
Śpasy, tradycyjnie były pełne emocji, integracji i dobrej zabawy.
Poronin od lat przyciąga podhalańskich pszczelarzy. Nic dziwnego, w końcu miś dumnie prezentujący się na herbie miejscowości, nie znalazł się tam przypadkowo.
Podczas ubiegłorocznych Targów rozmawialiśmy z wystawcami, którzy opowiadali o swoich smakołykach. Podczas tegorocznej edycji postanowiliśmy popytać rozsmakowanych gości. Bo kto jak nie oni najlepiej podsumuje kolejną edycję tego smakowitego wydarzenia.
Sto lat Związku Podhalan to dobra okazja, żeby trochę powspominać, podsumować i pomyśleć nad przyszłością. Zapraszamy do oglądania.  
Zawody jeździeckie w Łopusznej mają już ponad dwudziestoletnią tradycję. W tym roku kolejny raz można było powalczyć o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ oraz nagrody pieniężne.
Wybory Cepra i Ceperki to na Festynie Białczańskim wieloletnia tradycja, bez której nie mogło się obyć również podczas tegorocznej edycji.
Do Rabki zawitały zabytkowe samochody. Nie brakowało bardziej znanych modeli, jak i wyjątkowych unikatów.
Akcja Bezpiecznie na rowerze, tym razem zawitała na Festyn Białczański.


(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni
odwiedziło nas 63478838 od 2010-06-30
1999-2019 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms