strona główna kontakt partnerzy redakcja współpraca reklama
reportaże


Konkurencje świąteczne
Konkurencje codzienne.
Prezentacja kandydatek do tytułu.
Zapis wywiadu z przedstawicielem Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale z 1 maja 2014 r. 
Młodzież liceum Seweryna Goszczyńskiego co rku przed świętami organizuje wspólny koncert kolęd. Jak dawno sięga tradycja już nikt nie pamięta, fakt koncertu kolędowo-świątecznego jest oczywisty. Uczestniczą w nim chętnie wszyscy.
Uczniowie ZSPiG w Gronkowie przed przerwą świąteczną mieli okazję oglądać przedstawienie "jasełek" w wykonaniu kolegów i koleżanek z Koła Misyjnego. Materiał przygotował jeden z uczniów tamtejszego gimnazjum -  Mateusz. Serdecznie dziękujemy.
To chyba najbardziej "pechowa" droga na terenie powiatu nowotarskiego. Na krajowej "siódemce" pomiędzy Rabką a Chyżnem wzmożony ruch tranzytowy stwarza dodatkowe zagrożenie, ale do poważnych zdarzeń drogowych dochodzi również z innych powodów. A zdawałoby się, że taka...
W Wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy przy wspólnym stole. Wówczas i on jest częścią całego piękna wieczerzy. Odświętny i pięknie ubrany stwarza ciepłą atmosferę. Młodzież ze szkół gastronomicznych uczestniczyła niedawno w konkursie na wystrój tego szczególnego...
W Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Prof. Odona Bujwida w Krakowie odbyła się X edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty - wykwintna akaczka na rodzinne okazje”. Jak sam tytuł wskazuje w tym roku na stołach królowały dania z kaczki.
Potrafi przelecieć ponad 1700 kilometrów. Często ginie w szponach drapieżnika. Nie jest to samolot, którego wystarczy zatankować i kierować, lecz żywe zwierze, potrafiące mimo szmatu drogi trafić do swojego gniazda. Gołąb pocztowy. W Rabie Wyżnej zostały wręczone nagrody dla najlepszych...
Plebiscyt Aktywny 2013 dobiegł końca. Podczas uroczystej gali finałowej ogłoszono wynikiplebiscytów na Wolontariusza i Darczyńcę Roku 2013. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny "TAK Wolontariat". W tym roku Plebiscyt odbył się po raz siódmy.
W całej Polsce trwa akcja Szlachetna Paczka. Tysiące wolontariuszy i ludzi dobrej woli organizuje podarki niezbędnych artykułów dla ubogich rodzin. W Rabce Zdrój, aby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców do włączenia się w akcje zbiórki, jedną z ulic na pewien okres przemieniono w...
I choć wiek już nie ten, to wciąż patrzą na siebie tak samo, z tą samą miłością jak 50 lat temu. Pół wieku w związku małżeńskim to szmat czasu, oni wytrzymali i choć nie znają eliksiru na wieczną miłość, wiedzą jak o nią zadbać, by do ostatniej chwili być razem.
W Sromowcach Niżnych z inicjatywy właścicieli hotelu "Nad Przełomem" została przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Inicjatywa okazała się dużym sukcesem. W planach są już kolejne akcje rejestracji dawców.
Choć od lat Gmina prowadzi selektywną zbiórkę odpadów, a mieszkańcy bardzo sobie tą formę chwalą, nowa ustawa śmieciowa skomplikowała to, co zdawało się być proste i oczywiste. Gmina za zerwanie projektu unijnego może ponieść karę finansową wysokości nawet miliona złotych.


Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni
odwiedziło nas 63591919 od 2010-06-30
1999-2019 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms