strona główna kontakt partnerzy redakcja współpraca reklama
reportaże


Klub Jachtowy Vito na zakończenie wakacji zorganizował regaty jachtowe. Piękna pogoda  przyciągnęła  wielu wielbicieli sportów wodnych. Zapraszamy na relację z wydarzenia!
Dla dzieci wakacje to czas zasłużonego odpoczynku. Czy dla wszystkich? Zapraszamy na materiał!
W dzisiejszych czasach dużo mówi się o ekologii i dbaniu o środowisko. Naukowcy pracują nad coraz doskonalszymi metodami. Jak z problemem zanieczyszczeń radzą sobie Japończycy?
Kardynał Franciszek Macharski na stałe wpisał się w nasze serca. Jego śmierć to wielka strata dla wszystkich rodaków. Z byłym burmistrzem miasta Nowy Targ wspominaliśmy tą wybitą osobistość.
Jak aktywnie spędzać wakacje? Czy letni czas wolny można ciekawie wykorzystać w mieście? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w ulicznej sondzie!
Marcin Lichosyt - choć nie jest drwalem jego narzędziem pracy jest piła łańcuchowa. Jako artysta ludowy tworzy rzeźby łącząc starodawne i nowoczesne techniki rzeźbiarskie. Spotkaliśmy go w Jabłonce gdzie postanowił rzeźbą uczcić 450-lecie lokacji wsi.
Pokemony w mgnieniu oka podbiły cały świat. Czy dotarły także na Podhale?
Dom Ludowy w Kościelisku pełen osób spragnionych słodkości i ponad 60 ciast tortowych, drożdżowych i suchych, które ocenić musieli jurorzy.
Czy da się chodzić boso po górach?- spotkanie z Maćkiem, który piosenkę "Pójdę Boso" potraktował na serio.
Marzenia spełnione po przeszło siedemdziesięciu latach.
21.04.2016 w Ludźmierskim Domu Podhalańskim odbyła się promocja  "Ilustrowanego Leksykonu Gwary i Kultury Podhalańskiej. To już trzeci tom tej wspaniałej encyklopedii regionu.
Szósta rocznica katastrofy Smoleńskiej w której 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób- prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, wysocy urzędnicy państwowi, dowódcy Sił Zbrojnych oraz...
Studenci Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu mieli okazje odbyć szkolenia pilotażu grup międzynarodowych oraz uczestniczyć w targach turystyki.
W listopadzie ubiegłego roku policja otrzymała zgłoszenie zaginięcia Michała Marka. Po trwających blisko dwa miesiące  poszukiwaniach, ciało znaleziono zakopane w lesie. Podejrzany o zabójstwo Michał M. przebywa w tymczasowym areszcie.
Zakończył się I etap konnej pielgrzymki z Krakowa do Rzymu pod hasłem: "Podróż miłosierdzia przez Europę"


Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni
odwiedziło nas 63591440 od 2010-06-30
1999-2019 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms