strona główna kontakt partnerzy redakcja współpraca reklama
religia


Najstarsza parafia na Podhalu obchodziła w sobotę 25 września uroczystość 660 lecia. Zapraszamy na relację z poświęcenia odnowionej fasady kościoła i udzielenia sakramentu bierzmowania.
Już w poniedziałek zapraszamy do obejrzenia materiału z dzisiejszych uroczystości. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił pięknie odnowiony kościół w Szaflarach oraz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z gminy Szaflary.
W najbliższą sobotę (25 września) o godz. 10:00. ks. kardynał Stanisław Dziwisz odprawi Jubileuszową Dziękczynną Mszę Świętą w 660 rocznicę powstania parafii Św.Andrzeja w Szaflarach.
Był marsz, były protesty, teraz Nowy Targ ma stronę n.t. tzw. dopalaczy. Strona: www.wypalacze.nowytarg.pl to pomysł nowotarskiego magistratu, który chce przeciwdziałać fali popularności tych środków na Podhalu.
W Sanktuarium Ludźmierskim odbyły się tradycyjne Dożynki Podhalańskie. Mimo ulewnego deszczu do Ludźmierza przybyli rolnicy z całego podhala przynosząc ze sobą tradycyjne wieńce dożynkowe. Podhale dziękowało za tegoroczne plony.
Ks. prałat Tadeusz Juchas - kustosz sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu - dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych osobiście oraz za pośrednictwem Telewizji Podhale. Zdjęcia z odpustu: kliknij tutaj!
Zapraszamy do Sanktuarium w Ludźmierzu - przedstawiamy krótki film przedstawiający Ogród Różańcowy i Bazylikę Matki Bożej Ludźmierskiej
Święto Wniebowzięcia Matki Bożej - odpust w Ludźmierzu. Ks. prałat Tadeusz Juchas zaprasza na doroczny odpust do Ludźmierza. Zapraszamy na bezpośrednią relację z Mszy Świętej o godzinie 11:30 w niedzielę, 15 sierpnia.
Zapraszamy na ostatnią relację z tegorocznej, 29. pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę.
O. Sebastian i O. Mieczysław podsumowują tę niezwykłą, pątniczą drogę.
Zapraszamy na relację z wejścia pielgrzymki góralskiej do Częstochowy.
Nie tylko świeccy wędrują pielgrzymim szlakiem. Podczas pielgrzymki można spotkać niezwykłych członków Kościoła - jak na przykład O.Krzysztof z zakonu Trynitarzy od wykupu niewolników.
Ojcowie Karmelici zamieszkują Czerną od dziesięcioleci. Jeden z kapłanów opowiada o klasztorze i jego historii.
W połowie drogi do Częstochowy kolejne sanktuarium Matki Bożej - Klasztor O.Karmelitów w Czernej ugościł góralskich pielgrzymów.
Zapraszamy na historię 29 lat Pielgrzymki Góralskiej w pigułce!


Pierwszy «« (301-315)(316-330)(331-345)(346-360)(361-375) »» Ostatni
odwiedziło nas 46272787 od 2010-06-30
1999-2018 © MATinternet & Z-NE.pl :: Powered by AntCms